MetaverseAvatar Oluşturma

0 49

MetaverseAvatar oluşturma, yüzün en ince ayrıntılarına kadar modellenerek, kendi karakterinizi oluşturmanız anlamına gelmektedir. Tek, Metaverse karakter oluşturma yöntemi bulunmaz. Adımları takip ederseniz, siz de kendi karakterinizi dakikalar içerisinde oluşturabilirsiniz. 

Metaverse, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik cihazları ile 3 boyutlu sanal evrenler kurma sistemidir. Buradaavatar ya da karakter olarak bilinen dijital kimlik oluşturulmalı. SizdeMetaverse dünyasında, sosyal medyada olduğu gibi çevrimiçi ortamda bulunduğunuza dair avatar oluşturabilirsiniz.Metaverseavatar oluşturma nedir? Detaylar yazımızda.. 

Metaverse De Avatar Nedir?

Metaverse, başta da belirttiğimiz gibi sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik dünyasıdır. Üç boyutlu sanal evren anlamına geliyor. Üç boyutlu sanal evrende, arsa alıp satabilirsiniz. Kendi dünyanızı kurabilirsiniz. Mesleğinizi burada değerlendirip, kazanç elde etmeniz mümkün. Fakat hepsinden önce Metaverseavatar oluşturma işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor.

  • Metaverseavatar, kişinin grafiksel temsili ile hareket edebilmesidir. Sanal dünyada vakit geçirenlerin uğrak yeri Metaverse bünyesinde, kendi karakterinizi uygulamalar doğrultusunda oluşturabiliyorsunuz.
  • Instagram ya da snapchatgibi farklı uygulamalarda, kişilerin avatarları mevcuttur. Fakat Metaverse dünyasındaki avatar, biraz da gerçekçi oluyor. 

Mete Word Avatar Oluşturma Nasıl Yapılır?

MetaverseAvatar oluşturma işlemi için öncelikli olarak, Ready Player me uygulaması ile karakterinizi adımları takip ederek oluşturabilirsiniz.

  • Uygulamaya giriş yaptığınız takdirde vücut stilini seçerek başlıyorsunuz. Karakterinizin cinsiyetini belirlemelisiniz.
  • Sonraki aşamada, uygulamanın size benzeyecek karakter oluşturabilmesi için yüzünüzün doğal halini yüklemelisiniz. Fotoğrafsız devam etmeniz de mümkün. Ancak karakterin özgün olmasını istiyorsanız bu önemli.
  • Fotoğrafı yükledikten sonra göz, burun ve dudakları dilediğiniz şekilde yapılandırabilirsiniz.
  • Kıyafet belirleme adımına geçtikten sonra birçok kıyafeti karakterinize giydirip, kendi tarzınıza uygun olarak oluşturmanız mümkün. Uygulama bünyesinde her bir detay için seçenek mevcut! 

MetaverseAvatarı Kullanılabilir Hale Getirme

MetaverseAvatar oluşturma işlemi tamamlandıktan sonra bu karakteri kullanılabilir hale getirmeniz gerekiyor. Ekranın hemen sağ üst köşesinde,“hub’agiriş”

butonu mevcut. Buraya tıklayarak,avatarınızı kendi bilgisayarınıza indirebilirsiniz.Metaverse tabanlı birçok uygulamada, rahatlıkla kullanabileceğiniz karakteriniz burada bulunur. Farklı uygulamalar üzerinden oluşturmanız mümkün. Fakat genel olarak kullanılan uygulama ve adımları bu şekildedir. 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.