MEXC Nedir? MEXC Borsası Güvenilir Mi? [Detaylı İnceleme]

MEXC Nedir? MEXC Borsası Güvenilir Mi?
MEXC Nedir? MEXC Borsası Güvenilir Mi?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MEXC Nedir?

MEXC Global, 2018 yılında kurulan kripto para alım satımı yapmamı sağlayan bir platformdur. Singapur merkezli bir kripto para borsasıdır. Kripto para piyasalarında yüksek dalgalanmaların yaşandığı durumlarda MEXC kripto para borsasının yatırımcısına hızlı ve güvenli bir şekilde işlem yapma imkânı tanıması bu borsanın en önemli avantajı olmuştur. Bu borsada 700 civarı altcoin bulunmakta ve bu durum da yatırımcı tarafından tercih edilen bir borsa olmasını sağlamaktadır. İçeride bulundurduğu coinler sayesinde piyasada olmayan birçok coin ile işlem yapmasını ve öncelik kazanmanızı sağlar. Bu sayede kullanıcının hem seçeneği artıyor hem de merkeziyetsiz borsalarda yer alan tokenları alarak borsalarına hacim katıyorlar. Yeni tokenların hızlı bir şekilde listeleniyor olması ve borsanın etkinlik alanının geniş olması yatırımcıyı cezbeden unsurlar haline gelmektedir.

MEXC Güvenilir Mi?

Kripto para dünyası ani, sert ve sürekli dalgalanmaların yaşandığı bir dünyadır. Hal böyle olunca bir kripto para borsası için yüzde yüz güvenilir demek doğru olmayacaktır. Bu sebepten dolayı kripto para borsasında işlem yapacak kişilerin işlem yapacağı borsayı çok iyi bir araştırma sonucunda dikkatle ve titizlikle seçmesi ve kripto para dünyası hakkında bilinçlenmesi gerekmektedir. Kişinin kayıplarının ya da kazançlarının büyüklüğü küçüklüğü işlem yaptığı borsa ile doğrudan ilişkilidir. MEXC kripto para borsasını incelediğimizde şimdiye kadar herhangi bir güvenlik zafiyetinin yaşanmadığı görülmektedir. Ancak bu durum hiç yaşanmayacağı anlamına gelmemektedir.

MEXC teknik ekibinin blok zinciri teknolojisinin öncüleri arasında yer aldığı bilinmektedir. Ekip, platformun güvenliğini güvenlik risk kontrol sistemi ile yönetmektedir. Aynı zamanda diğer kripto para borsalarında var olan klasik güvenlik önlemleri bu borsada da yer almaktadır. Bunlara örnek olarak, hesaba giriş aşamasında telefona ya da maile adresine gelen onay kodu ve iki faktörlü kimlik doğrulama verilebilir. Türkiye’nin önde gelen borsalarından olan Dyorex hakkında merak edilenlere Dyorex Nedir yazısından detaylı ulaşabilirsiniz.

Kullanımda Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlar Nelerdir?

Bir borsada işlem yapmadan önce araştırılması gereken ilk husus, o borsada dikkat edilmesi gereken noktaların ne olduğudur. MEXC kripto para borsasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus, borsanın belirlediği komisyon oranlarının mevcut olması ve bu oranların zamana ve borsanın düzenlemesine göre değişiklik göstermesidir. Sabit bir komisyon oranının olmaması yatırımcıyı her defasında hayal kırıklığına uğratacak rakamlarla karşı karşıya kalmasına yol açabilir. Bunun yanı sıra ani düşüş ve yükselişlerde borsanın emir iletebilme kapasitesine sahip olmasıdır. Hesap açım aşamasında kimlik doğrulaması (KYC) işlemine dikkat edilmesi gerekmektedir. KYC onayının yapılmaması durumunda para çekme aşamasında zorluk ile karşılaşabilirsiniz. Kendi hesabınızın ve cüzdanınızın güvenliği için kimlik doğrulaması yapmanız gerekmektedir. Bu borsaya dair bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken bir diğer husus, para gönderim ve çekim ile alakalıdır. Bu platformda çekim ya da yatırma işlemi yapabilmek için Türkiye’de bulunan bir borsada da hesabınızın olması gerekmektedir.

MEXC Hangi Dil Seçenekleri Kullanmaktadır?

Bu borsa yatırımcılarına başta İngilizce olmak üzere toplamda 21 adet dil seçeneği sunmaktadır. Oldukça çeşitli ve fazla sayıda dil seçeneği ve coin çeşidi sunması borsayı avantajlı hale getirmektedir.

MEXC Hakkında Yapılan Şikâyet ve Yorum Konuları Nelerdir?

Kripto para borsasında ve dünyasında işlem yapmayı düşünen yatırımcıların dikkat etmesi gereken en önemli husus o borsada daha önce işlem yapan kullanıcıların yorumları ve varsa şikayetleridir. Bu sayede yatırımcı işlem yapmadan önce genel hatlarıyla bir bilgi sahibi olacak ve ona göre adım atacaktır. Sizler için MEXC kripto para borsasında işlem yapan yatırımcıların, kullanıcıların yorum ve şikayetlerini derledik. Bu yorum ve şikayetleri dikkate alarak yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Nedir bu yorum ve şikayetler; 1.Borsanın sürekli isim değiştiriyor olması yatırımcı tarafından şikâyet edilen bir konu olmuştur.

2.Yatırımcının MEXC borsasında para çekim işleminde sıkıntı yaşaması. 3.Sistemin bozuk ve aldatıcı oluşu 4.Hesabın aniden durdurulması 5.Alım satım ödüllerini yatırımcıya vermemesi 6.Yatırımcıların coinlerinin delist olması 7.Her geçen gün likit olma seviyesinin yükselmesi Borsaya dair genel yorum ve şikayet konularını incelediğimizde çoğunluğun para çekim işlemine dair olduğunu görmekteyiz. Kripto para borsasında yeni işlem yapacak yatırımcıların bu ve benzeri şikayet ve yorumları dikkate alarak yatırım yapmalarını tavsiye etmekteyiz.  

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!