Mike Caldwell Kimdir?

0 11

Fiziksel Bitcoin basan bir şirket olan Casascius’un kurucusu olan Mike Caldwell; 2011 yılında Bitcoin madenciliğine başlayan kişilerin başında geliyor. O zamandan beri dijital para biriminde büyük servet biriktirdi.

Kendi kendini özgürlükçü anarşist olarak ilan eden Caldwell; Bitcoin’in geleneksel bankacılığı bozma potansiyelinin güçlü bir destekçisi olarak tanındı. Ayrıca Bitcoin’in ölçeklenebilirlik sorunlarını eleştirdi ve bunların sonunda çözüleceğine inanıyor.

Kripto Para Dünyasında Bir Servet

Kripto para zenginlerinden biri olan Mike Caldwell, kripto para piyasasında bir servet kazanmış ilk kişilerden biri olarak ün yaparken, 2011 yılında Bitcoin ile ilgilenmeye başladı ve kısa süre sonra, dijital para birimi madenciliğine başladı.

Kısa sürede bunun kazançlı bir yatırım olduğunu anladı ve Bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle ticaret yapmaya başladı. 2014 yılına gelindiğinde Caldwell, bir milyoner oldu ve o zamandan beri, kripto para piyasasında para kazanmaya devam ediyor.

Bitcoin’i Fiziksel Hale Getirdi

Günümüzde ticaret ve satın alma işlemlerinin bir birimi olarak lanse edilen Bitcoin, aynı zamanda Mike Caldwell tarafından altın ve gümüş basımlarının başlamasına olanak tanıdı.

Bu sayede Caldwell, Bitcoin’in varlığını, elle tutulabilir, fiziki duruma getiren ilk kişi olma unvanını aldı. Aynı zamanda bu durum, Caldwell’in, Bitcoin zenginleri listesine girmesine de fırsat verdi.

Fiziksel madeni para tasarımıyla tanınan Caldwell, 35 yaşında bir bilgisayar programcısıdır. Bu madeni paralar, koleksiyoncu ve yatırımcılar arasında, giderek daha popüler hale geldi ve Bitcoin’in değeri artmaya devam ettikçe, Caldwell’in de para stokları yükselmeye devam ediyor.

2013 yılına kadar zaten bir milyoner olan Caldwell’in net kazancının 2018 yılında 10 milyon dolara ulaştığı tahmin ediliyor.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.