Mining Pool Nedir? | Nasıl Çalışır?

Mining Pool Nedir
Mining Pool Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para madenciliği, blok zincirine farklı blokların eklenmesi ile beraber madencilerin kripto para ile ödüllendirilmesi anlamına gelmektedir. Madenciliği daha verimli hale getirmek ve madencilerin yapmış oldukları işlemlerde kar elde etmesi amacıyla oluşturulmuş sistemleri ile bulunur. Mining pool nedir, madencilik havuzu anlamına geliyor.

Mining Pool Nedir; Mining Pool Nasıl Çalışır?

Mining Pool Nedir, madencilik havuzlarını kontrol eden koordinatlar bulunmaktadır. Aynı zamanda organize işlemlerinde görevlidir. Madencilik havuzu koordinatörünün başlıca hedefi, madencilerin aynı blok üzerinde çalışmasının önüne geçmektir. Enerji kullanımından tasarruf edilmesi ve kaynak kullanımlarını boşa gitmemesi sağlanır.

  • Koordinatların diğer bir görevi ise blok görene kadar blok attığını tespit edilip, bu doğrultuda ödüllendirilmesidir. Hangi madenin ne kadar ödüllendirildiğini belirlemek amacıyla belirli yöntemler buluyor. Bunlar içerisinde en çok kullanılanı, pay başına ödeme ve son n hay başına ödeme olarak ifade edilmektedir.
  • Bir maden havuzuna katılmanız durumunda, ithal para madenciliğine başlamanız mümkün olur. Havuz madenciliğinde, blok zinciri bilgisayarınızda depolamanıza gerek yoktur. Bu sebeple depolama alanından tasarruf edebilirsiniz.
  • Maden havuzu şeklinde ifade edilen mining pool terimi 1 blok bulmacadır. Kripto para birimi için başarılı şekilde madencilik yapma anlamındadır. Ödülü eşit olarak görmek için işlem gücünü ağ üzerinden paylaşan madencilerin kaynakları da bir araya getirilir.

Kripto para üzerinden işlem yapacağınız takdirde belli başlı terimlere öncesinde hakim olursanız işlemler sizin için daha kolay olacaktır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!