Mining Pool Nedir? | Nasıl Çalışır?

0 15

Kripto para madenciliği, blok zincirine farklı blokların eklenmesi ile beraber madencilerin kripto para ile ödüllendirilmesi anlamına gelmektedir. Madenciliği daha verimli hale getirmek ve madencilerin yapmış oldukları işlemlerde kar elde etmesi amacıyla oluşturulmuş sistemleri ile bulunur. Mining pool nedir, madencilik havuzu anlamına geliyor.

Mining Pool Nedir; Mining Pool Nasıl Çalışır?

Mining Pool Nedir, madencilik havuzlarını kontrol eden koordinatlar bulunmaktadır. Aynı zamanda organize işlemlerinde görevlidir. Madencilik havuzu koordinatörünün başlıca hedefi, madencilerin aynı blok üzerinde çalışmasının önüne geçmektir. Enerji kullanımından tasarruf edilmesi ve kaynak kullanımlarını boşa gitmemesi sağlanır.

  • Koordinatların diğer bir görevi ise blok görene kadar blok attığını tespit edilip, bu doğrultuda ödüllendirilmesidir. Hangi madenin ne kadar ödüllendirildiğini belirlemek amacıyla belirli yöntemler buluyor. Bunlar içerisinde en çok kullanılanı, pay başına ödeme ve son n hay başına ödeme olarak ifade edilmektedir.
  • Bir maden havuzuna katılmanız durumunda, ithal para madenciliğine başlamanız mümkün olur. Havuz madenciliğinde, blok zinciri bilgisayarınızda depolamanıza gerek yoktur. Bu sebeple depolama alanından tasarruf edebilirsiniz.
  • Maden havuzu şeklinde ifade edilen mining pool terimi 1 blok bulmacadır. Kripto para birimi için başarılı şekilde madencilik yapma anlamındadır. Ödülü eşit olarak görmek için işlem gücünü ağ üzerinden paylaşan madencilerin kaynakları da bir araya getirilir.

Kripto para üzerinden işlem yapacağınız takdirde belli başlı terimlere öncesinde hakim olursanız işlemler sizin için daha kolay olacaktır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.