Pax Gold Coin Kimin?

0 13

Fiziksel altını dijital olarak yatırımcılara sunan Pax gold coin kimin; projenizin kurucusu Charles Cascarilla’dır. ERC-20 jetonu Ethereum blok zincirinde çalışmaktadır.

Paxos Platformu İle Pax Gold Coin Kimin?

PAX Gold coin aynı zamanda Paxos kurucularından ve CEO Charles Cascarilla tarafından kurulan Ethereum blok zincirinde inşa edilen tokendir. Fiziki anlamda altın ticareti ya da bölünmesi zor olduğundan dolayı tasarlanan projede asıl amaç yatırımları 21 yüzyıla göre düzenlemek ve güncellemektir.

Piyasaya sürülmesinin ardından altın ve kripto likiditesini arttırma etkisine sahip olan token üzerinde birçok farklı finansal ürünün oluşturulmasına izin verilmektedir. 2019 yılında piyasaya sürülen PAXG coin henüz yazım sürecinde 61 milyon Amerikan doları ile güçlü bir piyasa değerine sahip oldu.

Paxg Jetonların Miktarı

Birçok borsada işlem gören Pax gold coin kimin olduğu konusunun cevabı kısaca Paxos platformunun kurucusu da olan Charles Cascarilla şeklinde verilmektedir. Brink kasalarında saklanan London Gold Delivery altın külçesinin bir onsu ile desteklenen her jetonun karşılığı 1 ons altına denk gelmektedir.

Yatırımcılara sahip oldukları altınları fiziksel saklama yerine dijital şekilde tutmaya imkan sağlayan projenin sahibi olan şirket piyasadaki her coin karşılığı altını elinde bulundurduğunu ifade etmektedir ancak madenciliği yapılamaz.

Aynı zamanda platform tarafından jetonların desteklenen altın deposu ile aynı orana sahip olduğu belirtilmektedir bu yüzden dolaşımdaki jetonların miktarı sıklıkla değişir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.