PAX GOLD (PAXG) NEDİR? DETAYLI ANLATIM

0 62

Pax Gold (PAXG), 2019 yılında Paxos şirketi tarafından çıkarılmış ERC-20 tabanlı yani Ethereum blok zincirinde bulunan bir kripto paradır. Ethereum blok zincirinde olması sayesinde Ethereum protokolü olan tüm sistemlerde işlem yapılabilmektedir. Pax Gold’un amacı altın varlıklarının fiziksel barındırılmasından çok dijital ortamda tutulmasını sağlamaktır. Böylece hem firma hem de yatırımcılar güvenli bir ortamda ticaretlerini gerçekleştirebilirler.

Pax Gold işlem ücreti olarak blok zincirinde gönderilen PAXG miktarının %0,02’sini alır. Paxos.com’da PAXG satın alırken 0,02 PAXG dönüştürme ücreti nedeniyle minimum satın alma tutarı 0,03 PAXG’dir.

Pax Gold tokenleri Brink’in kasasındaki 400 onsluk bir altın değeriyle desteklenmektedir. Gerçek altın endeksli olduğu için değeri gerçek altının değerine bağlıdır. Kullanıcılar Pax Gold aldıklarında fiziki altın almış da sayılır yani gerçek bir altının yasal sahipliğini temsil alırlar ancak gerçek altında olan taşıma zorluğu, yüksek depolama maliyetleri gibi dezavantajlara sahip değildir yani Pax Gold hem dijital hem gerçek bir para birimidir. Üstelik 430’dan fazla Pax Gold tokenine sahip bir kullanıcı isterse bu tokenleri gerçek altın külçeleri karşısında kullanabilir.

Pax Gold Nasıl Ve Nereden Alınır?

Pek çok borsada listelenen Pax Gold (PAXG) Binnace, Uniswap, Kraken, Kucoin, Bitglobal gibi büyük borsalarda bile listelenmektedir.

Pax Gold (PAXG) almak için Pax Gold içeren borsalardan hesap açıp coin cüzdanına para aktararak PAXG alabilirsiniz aldığınız coinleri dijital ve soğuk cüzdanlarda saklayabilirsiniz.

Pax Gold Madenciliği Yapılır Mı?

Pax Gold (PAXG) pek çok kripto para biriminin aksine madenciliğe izin vermez çünkü Pax Gold’un yöneticileri piyasadaki coin ve Brink’in kasasındaki altın değerlerinin eşit olmasını sağlamak için madenciliğini izin verilmez.

Pax Gold Geleceği

Pax Gold (PAXG) coin altın endeksli olduğu için pek çok coinin aksine çok hareketli değildir. Bu yüzden yatırımcılar bu coini pek tercih etmezler genellikle parasını korumak isteyen yatırımcılar tercih ederler.

Uzmanlar PAXG’nin değerinin gelecekte çok artacağını belirtiyorlar. Üstelik Paxos şirketinin önümüzdeki yıllarda rezervini arttıracağını ve talebin bu doğrultuda artacağını düşünüyorlar.

Pax Gold Güvenli Mi?

PAXG coin ERC-20 tabanlı olduğu için Ethereum blok zincirine bağlıdır yani Ethereum blok zincirinin güvenlik sistemleri ile korunmaktadır ayrıca PAXG coin New York eyaleti finansal hizmetler departmanına kayıtlıdır bu sayede güvenilirliğini arttırmaktadır.

Pax Gold Avantajları

  • Gerçek altına dönüştürülebilir.
  • New York eyaleti finansal hizmetler departmanı tarafından desteklidir.
  • ERC-20 tokenlerini destekleyen tüm sistemlerde kullanılabilen ve her yerden ulaşılabilen bir tokendir
  • Altın piyasalarında yaşanan altın artışlardan etkilenir.

Pax Gold Dezavantajları

  • ERC-20 tokenleri arasındaki rekabet yüzünden PAXG’nin fiyatı olumsuz etkilenebilir
  • Altın piyasalarında yaşanan düşüşlerden etkilenir.

Pax Gold Detaylı Bilgiler

Coinmarketcap: 117

Toplam Arz: 318,061

Piyasa Değeri: $619,829,215

Hacim: $17,376,186

Bunu gibi birçok coin incelemesini okumak için Kripto Para kategorimizi inceleyebilirsiniz.

NOT: Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım kararlarınızı kendi incelemeleriniz ve araştırmalarınız doğrultusunda yapınız. Burada yer alan içerikler bilgi ve haber niteliği taşımaktadır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.