Proof of History (PoH) Nedir? Nasıl Çalışır | Önemi Nedir?

0 29

Blockchain teknolojisinin birçok endüstride devrim yapma potansiyeline sahip olduğuna şüphe yok. Bununla birlikte blok zincirinin özellikle uygun olabilecek bir sektör var. Tarih. PoH konusunda bilmek istedikleriniz yazımızda.

Blok zinciri, işlemleri kaydetmek ve izlemek için kullanılabilen, merkezi olmayan bir veritabanıdır. Bu, herhangi biri tarafından doğrulanabilen değişmez bir olay kaydına izin verir. Bu, tarihin nasıl kaydedildiği ve paylaşıldığı konusunda devrim yaratabilir.

Blok Zincirinde Tarihi Kanıt (Proof of History) Nedir?

Blok zincirinde bazı protokoller kullanılır. Proof of History (PoH) nedir? Nasıl çalışır konusunda Proof of History; olayların geçmişini zaman damgası ve güvenliğini sağlamak için, blok zincirini kullanan, yeni bir fikir birliği protokolüdür.

PoH protokolü; geleneksel zaman damgası yöntemiyle, iki sorunu çözer;

  • Büyük miktarda veriyle uğraşırken, güvenilir zaman damgaları oluşturmak zorlaşır.
  • Bir saldırganın zaman damgalarını bozması veya tahrif etmesi kolaydır.

PoH; herhangi bir üçüncü tarafın çalışmasını gerektirmemesi bakımından benzersizdir. Belgeleri tanımlamak ve zaman damgası eklemek için ağa güvenir. Bu süreç; onu kurcalamaya karşı bağışık hale getirir ve güvenilir olmayan doğrulamaya izin verir.

Proof of History (Tarih Kanıtı) Önemi Nedir?

Blok zincirinde belgelerin doğruluğunu kanıtlamak için bazı protokoller kullanılır. Proof of History (PoH) nedir? Nasıl çalışır konusunda Proof of History oldukça önemlidir.

  • Güven ve hesap verebilirliğe izin verdiği için, tarih kanıtı Blockchain için önemlidir.
  • Tarih kanıtı olmadan, insanlar geçmişte sonuç vermeden değişiklik yapabilir. Bu kaosa ve istikrarsızlığa yol açabilir.
  • İnsanlar olayların olması gerektiği gibi gerçekleştiğine ve bu bilgilerin doğru olduğuna güvenebilirler.

PoH protokolü; blok zinciri teknolojisinde hayati bir bileşendir. Çünkü güven ve güvenilirlik oluşturmaya yardımcı olur.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.