Quatloo Nedir?

0 3

Quatloo nedir; Merkezi olmayan, 5 gün 24 saat erişim imkanı olan kripto borsasının sanal para birimidir. Bu para birimleri sanal cüzdanlar ile saklanmaktadır. Piyasa değeri yatırımcıların talepleri oluşmaktadır.

Sanal Cüzdan Nedir?

Kripto borsası verilerini saklayan yazılımlar olarak blok zincirler ile çalışmaktadır. Kripto borsasında işlem gerçekleştirmek ve kazanılan paraları kullanabilmek için önemlidir. Soğuk ve sıcak olmak üzere iki tanedir.

Sanal Cüzdan Oluşturma

Her kripto para birimine uyumlu farklı bir sanal cüzdan bulunmaktadır. Ethereum cüzdan farklı Bitcoin cüzdanı farklı bir sanal cüzdan ile çalışabilmektedir. Yatırımcı bu yüzden tercih ettiği para birimine uyumlu sanal cüzdanlar oluşturmalıdır.

Daha fazla mesaj

Sanal cüzdan oluşturma aşamaları:

  • İlk adım sanal cüzdan uygulaması seçilerek indirilir.
  • Uygulamaya giriş yapılır. Ve “cüzdan oluştur” sekmesi tıklanır.
  • E-posta adresi olan kısım doldurulur ve şife oluşturulur. Gelen yeni ekranda pin kodu oluşturulur.
  • Bazı cüzdanlarda isteğe bağlı ek koruma yöntemleri vardır. Yatırımcı isterse bunları seçebilir.
  • Para yedekle seçeneği ile yedekleme yapılır. Uygulamaların bazılarında 12 kelimenin saklanmasını gerekmektedir.

Güncel veriler ile piyasa değeri 25 kasım tarihi ile 0.0000003072 BTC, 0.000004414 ETH ve 0,091795 TRY. Dolaşımdaki arz 7.718.883 QTL coin. QTL fiyatı bu verilere göre genel bir yükseliş eğilimi göstermiştir. Bu para birimi le ilgili diğer veriler elde edilememiştir. Yatırımcılar para biriminin işlem gördüğü borsaların birini tercih  ederek diğer bilgileri elde edebilirler.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.