Render Token RNDR Nedir?[Detaylı İnceleme]

0 55

Render Token RNDR Nedir?

Render (RNDR), GPU tabanlı herhangi bir merkezi bulunmayan rendering çözümleri sunmakta olan Ethereum tabanlı bir ağ olarak tasarlanmıştır. Render, aynı zamanda, GPU gücünü, merkezi bulunmayan bir bağlı 3D varlıklar ekonomisine dönüştüren ilk ağ olarak tarihe geçmiştir. RNDR, modern bir GPU’ya sahip herkesin rendering güçlerini RNDR token karşılığında ağa katmasını sağlayarak sanatçılar, tasarımcılar ve araştırmacılar için GPU ölçeğini ve kullanılabilirliğini önemli ölçüde artırmaya olanak tanımaktadır. Daha basit bir ifade ile anlatacak olur isek Render ağı, GPU işleme gücüne ihtiyaç duyan sanatçılar ve tasarımcılar ile GPU kapasitesini kiralamak isteyen kullanıcıları buluşturmaya yarayan bir platformdur.

 

RNDR Coin Nedir?

Render Token RNDR Nedir? Render ağının yerel kripto varlık birimi olan RNDR coin, bir ERC-20 fayda tokenı olarak bilinmektedir. RNDR, dağıtılmış olan RNDR ağında animasyon, hareketli grafikler ve VFX oluşturmak için ödeme yapmakta kullanılması daha doğru olacaktır. Kısaca özetleyecek olursak RNDR coin, Render ağında sunulan hizmetlerin ödemelerini yapmak için kullanılır.

En yüksek RNDR coin arzı 536.870.91 adettir.

 

Render Token RNDR Nasıl Çalışır?

Render Token RNDR Nedir? Render Token ekosistemi, Ethereum blockchain üzerinde yer alır ve Ethereum ağıının güvenliğini ve birlikte çalışabilirliğini kullanmaktadır. Örnek verecek olur isek RNDR coin sahipleri coinlerini herhangi bir ERC-20 uyumlu cüzdanda saklayabilmeniz olası bir durumdur. Bunun dışında ise bu coinler Binance, BingX, Bybit, XT.COM gibi kripto para borsalarında alım satım işlemlerinizi rahatlık ile yapabilmeniz mümkündür.

Render Token ekosisteminde kullanıcılar projelerini topluluğa göndermektedir. Platform, işi gerçekleştirmek için gerekli olan RNDR miktarını otomatik olarak hesaplamaktadır. Bu veriler daha sonra özelliklerini ayrıntılandıran bir ek halinde bir akıllı sözleşmeye gönderilmektedir. Bundan sonra ise bilgiler bu adımdan sonra Render ağı üzerinden yayımlanmaktadır. GPU sahipleri, istenen işi işlemek için OctaneRender yazılımını kullanmaları gerekmektedir.

OctaneRender, OTOY şirketi tarafından Render ağı için yaratılmış olan bir GPU işleme yazılımı olarak piyasaya sürülmüştür.

Render ağında yaratıcılar ödemelerini PayPal ya da Stripe ile alabilecekleri RNDR Credits ile yapabilmektedirler. RNDR Credits’in yaratılmasının asıl amacı kripto varlık kullanmayan ve bu yüzden de RNDR coin sahibi olmayan yaratıcıların da Render Token’ı kullanabilmesine olanak sağlamaktır. RNDR Credits ile yapılan ödemeler daha sonrasında yaratıcılara GPU sağlayan düğüm operatörlerine RNDR coin olarak ödenmektedir.

 

Render Token RNDR Nasıl Satın Alınır?

Render Token RNDR Nedir? Türkiye’de, Türk Lirası ile Render Token (RNDR) satın almak düşünülenin tam tersine oldukça basittir ve hızlı bir işlemdir. Herhangi teknik bir bilgiye ihtiyaç duymanıza gerek kalmadan Render Token (RNDR) satın alabilmektesiniz.

 

 

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.