Roger Ver Kimdir?

0 16

Bitcoin Jesus takma adıyla ün yapan Roger Ver; San Jose California’da 1979 yılında dünyaya geldi. 1997-99 yıllarında De Anza College’da astronomi, matematik ve ekonomi eğitimi aldı.

Stanford üniversitesinde 1998 yılında fizik eğitimi alan Ver; Cisco ile alakalı bellek ve ağ donanımları, alıcı verici aksesuarları satışının yapıldığı Memorydealers şirketini açtı. Bu süreçte okulu bıraktı ve 10 yılı aşkın süre içinde, tam zamanlı CEO görevini üstlendi.

Ancak 2002 yılında; ruhsatsız şekilde eBay üzerinden patlayıcı satıp postalamasından dolayı 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Kendini liberter ve anarko kapitalist olarak tanımlayan Ver; 2001 yılında Liberter Parti’nin California Eyalet Meclisi’ndeki ilk üyesi olarak görev yaptı.

Roger Ver; Erken Dönemde Bitcoin’in Keşfi

İnsanlık adına en büyük icatlardan biri olduğunu, en üst seviyeden savunanlar arasında yer alan Roger Ver, dijital para birimini en erken benimseyerek hayatına alan kişiler arasında yer alıyor.

Kurduğu Memorydealars.com’a entegre ettiği Bitcoin ödemeleri sayesinde; madeni para değerinin 1 USD’nin altında olduğu günlerde Bitcoin toplamaya başladı ve tahmini olarak 400binden fazla Bitcoin’i toplamayı başardı.

Bitcoin Cash Dönemi ve Zenginliğe Açılan Yol

İlk defa 2011 yılının başlarında Bitcoin’i keşfettiğini söyleyen Roger Ver, 2015 yılıyla birlikte; Bitcoin ve Bitcoin Cash hizmetlerini sunan Bitcoin.com’un yönetimini 2019 yılına kadar sürdürdü.

Bitcoin.com’un hem CEO’su hem de İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapan Ver, 2019 yılında Bitcoin varlıklarının değerini 25bin dolara çıkardı. Periyodik olarak Kripto para birimindeki en zengin kişiler listelerini hazırlayan Ver’in servetinin ise, 430 milyon dolar civarı olduğu düşünülüyor.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.