Solana Kime Ait?

0 21

Solana kime ait, kim tarafından kurulmuştur? Solana hangi yıl proje olarak sunulmaya başlandı? Solana kripto para birimi ile ilgili kafanızdaki soru işaretlerinin her birine yazımızda yer verilmiştir. Detayları inceleyerek, siz de öğrenebilirsiniz.

Solana Kime Ait; Solana (Sol)

Solana, 2020 yılının Mart ayında resmi olarak kullanıma açılan işlevsel açık kaynak projesidir. Kripto para birimi olarak işlem görüyor. Piyasada hem küçük çaplı yatırımcıların, hem de kurumsal ölçekteki yatırımcıların ilgisini çekmektedir.

Solana Kurucusu Kim?

Solana kime ait, kurucusu kim? Kripto para biriminin arkasındaki en önemli kişi Anatoly Yakovenko’dur. Anatoly Yakovenko’nun mükemmel bir kariyeri mevcuttur. Aynı zamanda profesyonel kariyeri olduğunu söyleyebiliriz.

  • 2015 yılına kadar hızlı bir şekilde birçok alanda yüksek mevkilere ulaşmıştır. Kıdemli personel mühendisi olarak yönetici görevinde bulunuyor. Ardından kariyer yolunu değiştirerek, yazılım mühendisi olarak tekrardan yeni bir pozisyona girmektedir. Burada da ciddi başarılar elde ettiğini söyleyebiliriz.
  • 2017 yılına geldiğimiz zaman, Kripto para birimini hayata geçiriyor. Kripto para birimi solana olarak, tam anlamıyla 2020 yılında tanınmıştır. 2017 yılında proje üzerinde çalışmaya başlandı.
  • Anatoly Yakovenko kariyerinin başlarında, tanıştığı yakın arkadaşıyla solana adlı projeyi hayata geçirdi. Bu süreçte birkaç eski meslektaşını da solana protokolüne dahil ederek 2020 yılında tam anlamıyla Solana tokenini kullanımı açmıştır. Bu süreçten itibaren birimin önemli özellikleri, avantajları, kısa sürede beklentileri karşılıyor ve daha fazla kişinin ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Günümüzde de, ilk 10 değeri yüksek Kripto para birimleri içerisinde listelerde yerini almaktadır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.