Stephen Pair Kimdir?

0 18

Girişimci ve geliştirici olarak çalışan ve programlama konusuna çok genç yaşlarda gönül veren Stephen Pair; işletim sistemleri ve sanal makineleri hakkında daha geniş bilgi almak için, uzun bir çaba sarf etti.

Bitcoin’e olan erken katılımı sayesinde, sadece birkaç dolarken binlerce Bitcoin satın alımı yaparak, Bitcoin zengini kişiler listesine girmeyi başardı. Aynı zamanda kripto para biriminin hayatındaki en büyük yenilik olduğunu ifade eden Pair, Bitcoin’in önemli savunucularından biridir.

Stephen Pair; Yılların Verdiği Deneyim

Telekomünikasyon ve finans sektöründe, yazılım sistemleri oluşturmada, 20 yılı geçen bir deneyime sahip olan Stephen Pair, 2011 yılında Bitpay’in kurucu ortakları arasında yer alıyor.

Dünyanın en büyük Bitcoin ödeme işlemcisi Bitpay’in kurucu ortağı ve CEO’su olan Pair, 2011’den beri kripto para birimi alanında yer alıyor ve şu anda her gün 1 milyon doların üzerinde Bitcoin ödemesi işleyen Bitpay’in büyümesinde, itici bir güç olarak çalışıyor.

Pair; bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin kullanımının güçlü bir savunucusu ve dünyanın iş yapma şeklini değiştirme potansiyeline sahip olduğuna inanıyor.

Genç Yaşta Başarı

Girişimciliğinin yanı sıra; mimar, takım lideri, geliştirici ve yönetici vasıflarıyla da ön plana çıkan Stephen Pair, 1978’li yıllarda babasının TRS-80 Model 1’de programlamaya başlayarak, kariyerinin yönünü çizmeye başladı.

Finansal piyasalarda, ekonominin, parasal sistem mekaniklerinin ve küresel internetin gelişmesiyle birlikte 1990’lı yıllarda elektronik para ve muhasebe sistemleri geliştirmeye başladı.

Endeavor girişimcisi olarak TechAlpharetta Yönetim Kurulu’nun yanı sıra TAG Blockchain görev gücü başkanı YPO’nun da bir üyesi olan Pair, bitcoinden kazandığı servet hakkında ser veriyor sır vermiyor.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.