Stepn GMT Cüzdan Nedir? Kaça Ayrılır?

0 15

Stepn GMT Cüzdan

Stepn (GMT), 2021 senesinde geliştirilmeye başlanan ve piyasaya çıkan ilk move-to-earn projesi olduğunu söylememiz mümkün. Stepn, antik play-to-earn kategorisi ile fitness alanını birleştirerek, move-to-earn kategorisinde ki projelerin başında yer almayı başarmıştır. İndirilen uygulama aracılığı ile edilen ayakkabı NFT’ si sayesinde yürüdükçe token kazandıran Stepn projesi, ilk olarak Solana blok zincirinde faaliyet göstermeye başladığı belirtilmiştir.

Stepn (GMT) cüzdanı, sahip olmuş olduğunuz Stepn GMT değerini depolayan bir cüzdan olarak düşünülse dahi asıl amacı o değildir. Sahip olmuş olduğunuz Stepn (GMT) değerlerini kullanabilmeniz için gerekli olan özel ve genel anahtarı barındıran yazılımlara denmektedir. Stepn (GMT) cüzdanları, Stepn bakiyenizi görebileceğiniz ve Stepn (GMT) bakiyelerinizi Blockchain (blok zincir) sistemi ile diğer Stepn cüzdanlarına aktarım edebilmenizi sağlar.

Her Stepn cüzdanının bir adresi bulunur, bu adres kod 26-35 karakterlik rakam ve harflerden oluşmaktadır. Stepn (GMT) cüzdanınızın başkaları tarafından görülebilen ve cüzdanınıza Stepn (GMT) göndermelerini sağlayan Genel Anahtar (public key) Stepn cüzdanının asıl konumudur. Bu adres ile başka cüzdanlardan, kendi cüzdanınıza Stepn yatırabilmektesiniz. Sahip olmuş olduğunuz Stepn (GMT) cüzdanından başka bir Stepn cüzdanına Stepn GMT cüzdan aktarım işlemi için, cüzdanınızın Özel Anahtar (private key) kodunu kullanmanız gereklidir. Stepn cüzdanıyla, Stepn teknolojisinin temelini oluşturan Blockchain sistemine dahil olunabilmektedir.

Stepn (GMT) cüzdanı ile, bakiyeniz de Stepn (GMT) miktarını reel (gerçek) para (Türk Lirası, Dolar vb.) birimlerine dönüştürmeniz mümkün değildir. Stepn (GMT) bakiyenizi reel (gerçek) para (Türk Lirası, Dolar, Euro vb.) birimlerine dönüştürmek için seçtiğiniz bir sitenin değişim borsalarını kullanmanız gerekmektedir.

Stepn (GMT) cüzdanları 3 şekilde bulunur şimdi gelin bunları inceleyelim.

Masaüstü Stepn GMT Cüzdan

Bilgisayarınıza indirip kullanabileceğiniz cüzdan programlarına verilen addır. Stepn (GMT) cüzdanınıza ait genel ve özel anahtarlarınız bilgisayarınızın hafızasına kayıtlı olacak şekilde programlanmıştır. İnternete bağlı bir Stepn (GMT) cüzdanı olduğundan dolayı internet üzerinden gelebilecek tehlikelere tamamı ile açık bir konumdadır. Etken Stepn (GMT) aktarımı yapacak ve küçük miktar bulunduracak kullanıcılar için ideal bir cüzdan yolu olacaktır.

Paper (Kâğıt) Stepn GMT Cüzdan

Paper (kâğıt cüzdan) cüzdanlar Stepn (GMT) cüzdanlarınızın Genel Anahtar (public key) ve Özel Anahtar (private key) kodunuzun yazılı olduğu kağıtlara denir. Paper Stepn (GMT) cüzdanlarında tümel olarak Stepn (GMT) adresi bilgileriniz QR kod ile beraber göstermektedir. İnternet bağlantısı olmayan bir Stepn (GMT) cüzdanı olduğu için internet üzerinden gelebilecek saldırılara karşı en güvenli cüzdan konumundadır. Özel tasarım Paper Stepn (GMT) cüzdanı oluşturabilme fırsatını verdiği gibi Stepn (GMT) cüzdan bilgilerinizi çıktı şeklinde kendinizin de oluşturabilmesine olanak sağlamaktadır. Fiziki bir Stepn (GMT) cüzdanı olması ve cüzdan bilgilerinizin üzerinde yazılı olmasından dolayısıyla cüzdanınızı kaybetmeniz durumunda bütün Stepn (GMT) bakiyenizi kaybetmeniz olası bir durumdur.

Web (Online) Stepn GMT Cüzdan

Web Stepn (GMT) Cüzdanları, cüzdan hizmeti sağlayan şirketler tarafından sahip olduğunuz Stepn (GMT) bakiyelerinin korunduğu cüzdan modelidir. Web Stepn (GMT) cüzdanı hizmeti veren şirketlerin güvenilir olmasına dikkat edilmesi gerekir. Seçtiğiniz çeşitli borsalarda ki değişim borsalarında sahip olabileceğiniz Stepn GMT cüzdandır. Web Stepn (GMT) cüzdanlarının en büyük avantajı internet bağlantınızın olduğu her yerden erişebilir ve işlem yapabilme fırsatınız vardır.

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.