Stoploosu Başa Baş Noktasına Taşımaya Değer Mi, Piyasa Nasıl Bir Devinim Gösterecek?

0 0

Stoploosu başa baş noktasına taşımaya değer mi; piyasada meydana gelecek olan değişimlerin uzun vadeli ve kısa vadeli olmak üzere 2 farklı sistem üzerinden incelemeniz gerekmektedir. İşte detaylar!

Kısa vadede ekonominin içerisine girmiş olduğu darboğazdan kısa sürede çıkılmasının mümkün olmayacağını eklemek gerekir. Uzun bir süre bu sabit kalma ve gerileme halinin devam edeceği düşünülmektedir. Siz de yatırım adımlarını bu olumsuz tablo üzerinden incelemelisiniz.

Stoploosu Başa Baş Noktasına Taşımaya Değer Mi; Zarar Durdurma

Stoploos’u başa baş noktasına taşımaya değer mi; şuan için zarar durdurma sınırlarında iyimser olarak bir değişim yapmanın çok da gerçekçi olmadığı düşünülmektedir. Stop loss sistemi sayesinde kişilerin piyasayı yakından takip etme imkanı olmasa dahi verilen talimatlar ile portföyün koruma altına alınması sağlanmaktadır. Zarar durdurma adımını tamamlarken kişilerin sorun ile karşılaşmaması için tüm önlemler alınmıştır. Bu aşamada sınır değeri belirlerken sizin alış yaptığınız mevcut fiyatı da göz önünde bulundurmalısınız. Birçok yatırımcı alış yapılan fiyatı sınır değer olarak belirlemektedir. Bunun altına düşüldüğü zaman hissenin elden çıkartılmasına karar verilir.

Dengeli Portföy Oluşturma

Portföy oluşturma adımlarını yerine getirirken çeşitlilikten yana tercihinizi kullanmanız gerekmektedir. Çeşitlilik ne derece yüksek ise zarar etme olasılığının o kadar düşük olduğu görülmektedir. Bu aşamada piyasanın mevcut halinde yüksek riskler alınmasının uygun olmayacağı birçok uzman tarafından dile getirilmektedir. Uzmanlar daha temkinli bir süreç geçirilmesinden yanadır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.