Şu An Kaç Tane Bitcoin Var?

0 8

Şu an kaç tane Bitcoin var; Bitcoin sınırlı üretime sahip olan ve üretiminin farklı madencilik yapan kişilerden sağlandığı kripto para birimidir. Bitcoin için madencilik yapan kişiler blok başına 6,25 Bitcoin ödül kazanıyor. Bir sonraki aşamada ise ödül 3,125 Bitcoin olarak düşürülecektir.

Şu An Kaç Tane Bitcoin Var; Madenciliği Tamamlanan Bitcoin Miktarı

Günümüzde madenciliği tamamlanmış olan Bitcoin rezervi bulunuyor. Bu rezerve göre madencilik yapan kişiler dünya üzerinde Bitcoin bloklarını sağlamış ve kullanıcıların bu Bitcoinleri doğrudan alması sağlanan bir miktar Bitcoin bulunuyor.

Günümüz verilerine bakıldığı zaman Şu an kaç tane Bitcoin var; madenciliği tamamlanmış 19 milyon Bitcoin bulunuyor. Üretim başlarda çok daha yüksek olsa da yapılan incelemeler sonucunda uzmanlar bu üretimlerin her 4 yılda yarı yarıya düştüğünü veriler olarak kaydetmiştir.

Bitcoin Üretimleri Ne Zaman Sonlanacak?

Bitcoin’in ilk üretim anından itibaren toplamda 21 milyon Bitcoin üretiminin sağlanabileceği belirlenmiştir. 2009 yılında piyasa içerisinde yerini alan Bitcoin, 13 yıl içerisinde 19 milyon üretilmiştir.

Genel olarak bakıldığında üretilmesi beklenen son miktar 2 milyon Bitcoin’dir. Ancak üretimde yaşanan düşüşler uzmanların tüm madencilik işlemlerinin ortalama olarak 2140 yılında sonlanacağı düşünülüyor.

Üretimde yaşanan artış ya da düşüşe göre bu süre daha uzun ya da kısa olabilir. Ancak sayı olarak bakıldığında 2 milyon üretim gerçekleştikten sonra artık madencilik işlemleri tamamlanmış olacak.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.