Swipe Token SXP Nedir? Projenin Geleceği Ne Olacaktır?

0 23

Swipe Token SXP Nedir?

 

Swipe ekosistemi, merkezi olmayan finansı yani DeFi’yi desteklemek için geniş bir ürün ve protokol seti sağlamaktadır. Swipe, küresel ödeme kartları oluşturmak için tasarlanmış olup API’si ile itibari para ve kripto varlık dünyaları arasında bir köprü oluşturmaya çalışan bir platform olarak bilinmektedir. Yani Swipe, kripto cüzdan uygulamasının yanı sıra itibari parayı da destekleyen bir platformdur. Swipe platformu, bu entegrasyonu API’si aracılığı ile dünyanın en büyük ödeme ağı olan VISA’ya bağlanarak gerçekleştirmektedir.

Swipe Token (SXP) Token Projesi Nedir?

Swipe Token SXP Nedir? SXP tokenı, Swipe’ın yerel kripto varlık birimi olarak bilinir ve bir hizmet tokenıdır. Swipe Network’ün yerel tokeni olan SXP, Ethereum blok zincirinde piyasaya sürümü gerçekleşmiştir ve Binance Smart Chain’de de mevcut olduğunu söyleyebiliriz. Swipe ödeme ekosisteminde çok yönlü kullanım alanlarına hizmet eder ve tüm ekosisteme güç vermektedir. Swipe platformunda token sahiplerini, SXP’yi hem kullanmaya hem de tutmaya yönlendirmek için birçok üstünlük bulunmaktadır. Bunları şu şekilde inceleyebiliriz;

  • 60 milyon perakende mağazasında ödeyerek,
  • Stake ederek indirim kazanarak,
  • SXP, Swipe Proof-of-Stake (PoS) konsensüsünü başlattıktan sonra stake için de kullanılacaktır.

Swipe (SXP) Projesinin Kurucuları Kimlerdir?

Swipe Token SXP Nedir? Swipe projesi, 2018 senesinde Joselito Lizarondo tarafından piyasaya sürümü gerçekleşmiştir. İlk olarak Swipe’ın yüzü olan Swipe cüzdanı ve kripto varlık kartı üzerine yoğunlaşılmıştır. 2019 senesinde Swipe, kripto varlık kartını Apple Pay ve Samsung Pay ile entegre hale getirmiştir. Bu özelliklere tüm ülkeler tarafından erişilmesi sağlanamamış olsa bile Swipe bu hareketle büyük bir ivme kazanmıştır. Ayrıca yine 2019 yılında Google Pay ile de entegrasyon sağlanıp tüm Android mobil kullanıcılarına erişimi artırılmıştır.

Swipe (SXP) Projesini Özel Yapan Nedir?

Swipe Token SXP Nedir? Swipe ekosistemi, hepsi bir şekilde SXP tokenı kullanan birbirlerinden farklı pek çok ürün ve hizmet içermektedir. Swipe, Visa banka kartı entegrasyonu sayesinde diğer kripto varlık projelerinden ayrışmaktadır. Swipe ilk ya da tek kripto para banka kartı işlevini görmez. Fakat diğer projelerin tam tersi, kullanıcıların banka kartı hizmetinden faydalanabilmeleri için SXP stake etmelerine gerek duyulmaz.

Swipe Cüzdan Nedir?

Kullanıcıların, işlemlerden önce kripto varlık birimlerini itibari paraya dönüştürme zahmetine girmesine gerek kalmadan, gerçek zamanlı olarak mal ve hizmet satın almak ya da satmak için kripto varlık işlemleri yapmalarını sağlamaya yaramaktadır. Swipe cüzdan ayrıca, kullanıcıların kripto varlık birimleriyle fiyat ödemelerini doğrudan cüzdan uygulamaları içinde yapmalarına fırsat vermektedir.

Swipe VISA Card Nedir?

Swipe Token SXP Nedir? Swipe Visa Card, kullanıcıların kripto varlık birimlerinin yanı sıra itibari paraya sahip olmalarına olanak tanıyan ön ödemeli bir kart olarak da bilinmektedir. Ayrıca kartın özelliği yalnızca işlemleri ile sınırlı kalmayıp, kullanıcıların Swipe ekosisteminin sunduğu diğer birçok özelliğin keyfini çıkarmasına olanak da sağlamaktadır. Şu anda Swipe Visa Card dünya çapında 60 milyondan fazla perakende noktasında kabul ediliyor ve gelecekte büyümesi tahmin edilmektedir.

SXP Token İstatistikleri

SXP token en çok arzı 300 milyon ile sınırlandırılmıştır. Token dağılımı ise şu şekildedir:

  • Özel Satış dağılımı 19,5 milyon- %6.52,
  • Kamu Satışı dağılımı 40 milyon- %13,84,
  • Kurucu dağılımı 60 milyon- %20, her yıl 10 milyon piyasaya sürülür,
  • Danışmanların dağılımı 60 milyon- %20, her ay 600 bin piyasaya sürülür,
  • Ekosistem rezervi dağılımı 120 milyon- %40, her ay 1,2 milyon airdrop, staking ve diğer teşvikler için kullanılması planlanmaktadır.

SXP Token Nasıl Alınır?

SXP token güvenilir kripto varlık borsaları üzerinden alınıp satılabilmesi mümkündür. Türkiye’de Türk lirasıyla SXP/TRY paritesinde işlem yapmanın da mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

Swipe Token (SXP) Sıkça Sorulan Sorular

Swipe Token SXP Nedir?

SXP ne anlama gelir?

Raydium, Solana blok zinciri üzerine kurulmuş otomatik bir piyasa yapıcı ve likidite sağlayıcısı olarak bilinmektedir.

AMM (Otomatik Piyasa Yapıcı) ne demek?

AMM’lerde, alıcı ve satıcılar kendi aralarında alım satım yapmak yerine, kullanıcılar bir token havuzunda işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Swipe Swap ne demek?

Swipe Token SXP Nedir? Swipe Swap, SXP belirteçleri tarafından desteklenir iken Binance Akıllı Zincir ve Ethereum üzerinde çalışan zincirler arası otomatik bir piyasa yapıcı olarak bilinmektedir.

SXP token maksimum arzı var mı?

SXP token, 300 milyon maksimum arza sahip olduğunu söyleyebiliriz.

 

 

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.