Tether Nasıl Alınır? [Alım Hakkında Detaylı İnceleme]

0 14

Tether Nasıl Alınır?

Stablecoin kavramı birçok kişiye müteferrik gelebilir. Stablecoinler, teminat olarak kripto varlıkları ya da itibari para birimlerini rezerv olarak gösterilmektedir. Tether (USDT); dolar, euro ya da yen gibi geleneksel itibari paraların teminatlarıyla oluşturulan bir rezerve sahip olduğu görüşü savunulmaktadır.

Stablecoinler devamlılığını sağlayabilmesi için merkez bankalarına benzeş bir şekilde çalışmaktadır.

Tether, geleneksel itibari para birimleri ve kripto varlık birimleri arasında bir köprü kurmaktadır. Kripto varlık borsalarında, normal dolarla işlem yapabilmek için borsaların çok fazla regülasyondan geçmesi gerekmektedir. Bu yüzden de kripto para platformlarında USD yerine; USDT, USDC ve BUSD gibi stablecoinler kullanılması daha uygun olmuştur.

İtibari para birimlerinin, kripto paralar kadar hızlı aktarım yapabilmesi oldukça zor bir işlem olacaktır. Örnek verecek olur isek; bir kullanıcı, merkezi bir kripto para borsa hesabına USD yatırdı. Kullanıcı yatırmış olduğu USD’leri farklı bir borsaya geçirmek ister ise; BTC, ETH ya da iki borsanın da desteklediği bir kripto para ile aktarım işlemini gerçekleştirebilmektedir. Fakat BTC ve ETH blok zincirlerindeki işlem ücretleri genellikle yüksek olmaktadır. Diğer kripto para birimleri de ani fiyat değişimleri yüzünden riskli olabilmektedir.

Şimdi gelin Tether’ ı hangi sitelerden alabileceğimize göz atalım bunlar: Bitlo, Binance, OKX, CoinTiger, FTX gibi sitelerden alabilmeniz mümkündür. Şimdi ise Binance sitesinden Tether’ ı nasıl alabileceğimize birlikte maddeler halinde bir göz atalım.

Tether Nasıl Alınır?

  •      İlk adım olarak Binance web sitesinde ya da uygulamasında ücretsiz hesabınızı oluşturmanız gerekmektedir.

Binance hesabınız, kripto alımına açılan bir kapı görevini gördüğünü söyleyebiliriz. Tether (USDT) almadan önce bir hesap açmanız gerekir ve kimliğinizi doğrulama işlemini tamamlamanız gerekmektedir.

  •      Tether (USDT) varlığını nasıl almayı istediğinizi seçmeniz gerekmektedir.

Binance web sitesinde ki gezinti çubuğunun sol üstte bulunan “Kripto Al” bağlantısına dokununca ülkenizde kullanabileceğiniz seçenekleri görmüş olacaksınız.

  •      Binance web sitesinde ya da uygulamasında tamamı ile ücretsin olan bir hesap oluşturun.

Emrinizi güncel fiyattan onaylamanız için yalnızca 1 dakikanı vardır. 1 dakika dolduktan sonra vermiş olduğunuz emriniz, güncel piyasa fiyatı üzerinden tekrardan hesaplanma işlemi yapılacaktır. Yeni emir tutarını görmek için ise Yenile seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

  •     Tether (USDT) varlığınızı Binance de saklayın ya da dilediğiniz şekilde kullanın.

Artık kriptonuzu aldığınıza göre aldıklarınızı kişisel olan kripto cüzdanınızda saklayabilirsiniz ya da Binance hesabınızda saklayabilirsiniz. Dilerseniz de diğer kriptolarla işlem yapmak için kullanabilir ya da meçhul gelir elde etmek için Binance Earn’ de stake edebilirsiniz.

Tether Nasıl Alınır? ve Tether Nasıl Kullanılır?

Tether satın almak ya da kullanabilmek için sanal cüzdan oluşturmanız gerekmektedir. Bu cüzdanların adresleri sayesin de ise kripto para değiş tokuşu yapabilirsiniz ya da dilerseniz alışveriş yapabilme imkânınız vardır. Tether gönderme işlemi asimetrik şifreleme ile imzalanarak gönderilmektedir. İşlemlerin her biri ağda duyurulur ve blockchain’e, yani zincire dahil olmaktadırlar. Bu sayede ise aynı Tether’in birden fazla kullanılmasının önüne geçilmiş olunmaktadır.

Tether Nasıl Alınır? ve Tether Nasıl Nakite Çevrilir?

Kripto varlıkları nakit olarak kullanmak için borsalar üzerinden satış işlemi yapabilmeniz mümkündür. Aynı şekilde Tether’ler de borsa üzerinden satılarak karşılık reel (gerçek) para tutarı EFT ya da havale ile kişilere gönderilebilmektedir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.