Tether (USDT) Kripto Para Birimi: Mevcut Fiyat ve Nasıl Çalışır?

Tether (USDT) Kripto Para Birimi
Tether (USDT) Kripto Para Birimi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para biriminizi ağda güvenli şekilde saklamanız önemlidir. Bitcoin protokolüne dayanan ancak yeni bir blok zinciri kullanan Tether, farklı tokenler arasındaki işlemleri kolaylaştırmak ve fiyatlarını dengelemek için kullanılır.

Tether (USDT) Nedir?

Ethereum blok zincirinde değer depolamak ve aktarmak için kullanılan dijital bir varlık olan Tether (USDT) kripto para birimi; kripto para birimlerini listeleyen borsalar tarafından, rezerv para birimi olarak kullanılır.

Tether, 2014 yılında kuruldu ve kripto para dünyasında giderek popüler hale geldi. 2022 Mayıs itibariyle ortalama 73 milyar USDT tokenine sahip olan varlık; madeni para başına 1 Amerikan doları üzerinde sabitlenmiş bir jeton olarak tasarlandı.

Tether (USDT) Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Kullanıcılarına bir sabit para sağlamak için oluşturulmuş olan Tether (USDT) kripto para birimi, birçok avantajıyla gelir.

  • Kullanıcıların diğer kripto para birimlerinin oynaklığı hakkında endişelenmek yerine, değerlerini bir sabit parada tutmalarına izin verir.
  • Tether ayrıca; düşük ücretlere ve hızlı işlemlere sahiptir. Bu da onu kullanıcılar için, uygun bir seçenek haline getirir.
  • Tether; kullanıcılar için ek güvenlik ve gönül rahatlığı sağlayan, fiziksel USD ile desteklenir.

Aynı zamanda USDT kullanımı; zaman zaman değişken olabilen kripto para piyasasının dengelenmesine yardımcı olur. Genel olarak Tether; işletmelerin ve bireylerin zamandan ve paradan tasarruf etmesine yardımcı olabilecek, değerli bir araçtır.

Tether Kullanmanın Riskleri Var mı?

Amerikan dolarına sabitlenmiş Tether (USDT) kripto para birimi, USDT ile; değeri transfer etmek ve fiyat oynaklığına karşı korunmak için kullanılabilir. Ancak altın ya da gümüş gibi fiziksel varlıklarla desteklenmediği için, yalnızca ihraççının Amerikan doları için, ipleri kullanma vaadiyle desteklenir.

Bu, ihraççının bu vaadi temerrüde düşürmesi gibi, önemli bir risk yaratır ve bu da değersiz jetonların bırakılması anlamına gelir. Kripto para birimlerinin fiyatlarını manipüle etmek için kullanılabilir.

Bunun yanında USDT herhangi bir fiziksel varlık tarafından desteklenmediğinden; onu yaratan şirket tarafından artık desteklenmiyorsa, değersiz hale gelme riski her zaman olacaktır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!