The Graph GRT Cüzdan Nedir? Kaç Çeşit Cüzdan Bulunur?

The Graph GRT Cüzdan
The Graph GRT Cüzdan
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

The Graph GRT Cüzdan

The Graph IPFS ile Ethereum birbirleri ile benzerdir. Blockchain ağlarının sorgulanması için oluşturulmuş olan bir indekslemeye verilen bir isimdir. Bu sistem de ise isteyen her kullanıcı SubGraph ya da Alt Graph ismi verilen açık API oluşturabilme imkânı sunulmaktadır.  Elde edilen veriler yayınlayarak daha basit işlenebilir hale getirilebilmesi mümkündür. Platform da kullanılan yerel kripto para birimi ise Graph Token (GRT) şeklin de isimlendirilmektedir.

Verilere daha kolay bir şekilde erişmek ve bunları düzenlemek amacı ile tasarlanmış olan The Graph protokolü; geliştiricilere, uygulamalarını Blockchain üzerine inşa etme fırsatını sunmayı amaçlamaktadır. Bu protokol tarafından sunulan hizmet sayesin de ise likidite çıktıları ve geçmiş dönem işlem hacimleri ila Ethereum tabanlı bütün token fiyatları ile ilgili veriler sorgulanabilmektedir.

The Graph (GRT) cüzdanı, sahip olmuş olduğunuz The Graph (GRT) değerini depolayan bir cüzdan olarak düşünülse dahi asıl amacı o değildir. Sahip olmuş olduğunuz The Graph (GRT) değerlerini kullanabilmeniz için gerekli olan özel ve genel anahtarı barındıran yazılımlara denmektedir. The Graph (GRT) cüzdanları, The Graph bakiyenizi görebileceğiniz ve The Graph (GRT) bakiyelerinizi Blockchain (blok zincir) sistemi ile diğer The Graph cüzdanlarına aktarım edebilmenizi sağlar. Her The Graph cüzdanının bir adresi bulunur, bu adres kod 26-35 karakterlik rakam ve harflerden oluşmaktadır.

The Graph GRT cüzdan başkaları tarafından görülebilen ve cüzdanınıza The Graph (GRT) göndermelerini sağlayan Genel Anahtar (public key) The Graph cüzdanının asıl konumudur. Bu adres ile başka cüzdanlardan, kendi cüzdanınıza The Graph yatırabilmektesiniz. Sahip olmuş olduğunuz The Graph GRT cüzdan başka bir The Graph cüzdanına The Graph (GRT) aktarım işlemi için, cüzdanınızın Özel Anahtar (private key) kodunu kullanmanız gereklidir. The Graph cüzdanıyla, The Graph teknolojisinin temelini oluşturan Blockchain sistemine dahil olunabilmektedir.

The Graph (GRT) cüzdanı ile, bakiyeniz de The Graph (GRT) miktarını reel (gerçek) para (Türk Lirası, Dolar vb.) birimlerine dönüştürmeniz mümkün değildir. The Graph (GRT) bakiyenizi reel (gerçek) para (Türk Lirası, Dolar, Euro vb.) birimlerine dönüştürmek için seçtiğiniz bir sitenin değişim borsalarını kullanmanız gerekmektedir.

The Graph (GRT) cüzdanları 3 şekilde bulunur şimdi gelin bunları inceleyelim.

Masaüstü The Graph GRT Cüzdan

Bilgisayarınıza indirip kullanabileceğiniz cüzdan programlarına verilen addır. The Graph (GRT) cüzdanınıza ait genel ve özel anahtarlarınız bilgisayarınızın hafızasına kayıtlı olacak şekilde programlanmıştır. İnternete bağlı bir The Graph (GRT) cüzdanı olduğundan dolayı internet üzerinden gelebilecek tehlikelere tamamı ile açık bir konumdadır. Etken The Graph (GRT) aktarımı yapacak ve küçük miktar bulunduracak kullanıcılar için ideal bir cüzdan yolu olacaktır.

Paper (Kâğıt) The Graph GRT Cüzdan

Paper (kâğıt cüzdan) cüzdanlar The Graph (GRT) cüzdanlarınızın Genel Anahtar (public key) ve Özel Anahtar (private key) kodunuzun yazılı olduğu kağıtlara denir. Paper The Graph (GRT) cüzdanlarında tümel olarak The Graph (GRT) adresi bilgileriniz QR kod ile beraber göstermektedir. İnternet bağlantısı olmayan bir The Graph (GRT) cüzdanı olduğu için internet üzerinden gelebilecek saldırılara karşı en güvenli cüzdan konumundadır. Özel tasarım Paper The Graph (GRT) cüzdanı oluşturabilme fırsatını verdiği gibi The Graph (GRT) cüzdan bilgilerinizi çıktı şeklinde kendinizin de oluşturabilmesine olanak sağlamaktadır. Fiziki bir The Graph (GRT) cüzdanı olması ve cüzdan bilgilerinizin üzerinde yazılı olmasından dolayısıyla cüzdanınızı kaybetmeniz durumunda bütün The Graph (GRT) bakiyenizi kaybetmeniz olası bir durumdur.

Web (Online) The Graph GRT Cüzdan

Web The Graph (GRT) Cüzdanları, cüzdan hizmeti sağlayan şirketler tarafından sahip olduğunuz The Graph (GRT) bakiyelerinin korunduğu cüzdan modelidir. Web The Graph (GRT) cüzdanı hizmeti veren şirketlerin güvenilir olmasına dikkat edilmesi gerekir. Seçtiğiniz çeşitli borsalarda ki değişim borsalarında sahip olabileceğiniz The Graph (GRT) cüzdanlarıdır. Web The Graph GRT cüzdan en büyük avantajı internet bağlantınızın olduğu her yerden erişebilir ve işlem yapabilme fırsatınız vardır.

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!