The Sandbox SAND Cüzdan Nedir? Kaça Ayrılır?

0 20

The Sandbox SAND Cüzdan

The Sandbox, oyuncuların dizayn, paylaşım ve oyun için varlıkları satabilme yetkisine sahip olduğu ve kullanıcılar tarafından yönetilen merkezi olmayan bir sanal dünyadır. Sandbox metaverse, Blok zincir tabanlı sanal dünyalardan biridir. Bu sanal dünyada oyun pazarının dinamiklerini değiştirme ve yaratıcıları kullanıcı tarafından oluşturulan içerik aracılığı ile ürettikleri değer için ödüllendirme mevcuttur. Diğer yandan Ethereum Blokzinciri üzerine inşa edilmiş bir ERC-20 yardımcı program tokenı olduğunu da söylemek mümkündür.

The Sandbox, kullanıcıların dünya içi varlıkları ve oyun deneyimlerini oluşturabildiği, paylaşabildiği ve bundan para kazanabileceği bir Ethereum tabanlı bir meta veri deposu ve oyun ekosistemi olduğunu söyleyebiliriz. Pixowl şirketi tarafından oluşturulmuş olan The Sandbox, platformların kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriğe sahip olduğu ve bunları kontrol edebileceği geleneksel oyun pazarını bozmak üzere tasarlandırılmıştır. Diğer platformlar da içerik oluşturucuların ve oyuncuların hakları sınırlanmış iken The Sandbox’ta, kullanıcılar sanal dünya da ki yaratımları üzerin de mutlak mülkiyete sahip olduğunu söyleyebiliriz.

The Sandbox, ERC-1776 protokolünü kullanarak platform kullanıcılarının gas feelerini ödemektedir. Ethereum üzerinde ise işlemler gerçekleştirmelerine de imkân tanır ve genel kullanıcı deneyiminin iyileşmesine katkı sağlamaktadır.

The Sandbox SAND Cüzdan

The Sandbox (SAND) cüzdanı, sahip olmuş olduğunuz The Sandbox (SAND) değerini depolayan bir cüzdan olarak düşünülse dahi asıl amacı o değildir. Sahip olmuş olduğunuz The Sandbox (SAND) değerlerini kullanabilmeniz için gerekli olan özel ve genel anahtarı barındıran yazılımlara denmektedir. The Sandbox (SAND) cüzdanları, The Sandbox bakiyenizi görebileceğiniz ve The Sandbox (SAND) bakiyelerinizi Blockchain (blok zincir) sistemi ile diğer The Sandbox cüzdanlarına aktarım edebilmenizi sağlar. Her The Sandbox cüzdanının bir adresi bulunur, bu adres kod 26-35 karakterlik rakam ve harflerden oluşmaktadır.

The Sandbox (SAND) cüzdanınızın başkaları tarafından görülebilen ve cüzdanınıza The Sandbox (SAND) göndermelerini sağlayan Genel Anahtar (public key) The Sandbox cüzdanının asıl konumudur. Bu adres ile başka cüzdanlardan, kendi cüzdanınıza The Sandbox yatırabilmektesiniz. Sahip olmuş olduğunuz The Sandbox (SAND) cüzdanından başka bir The Sandbox cüzdanına The Sandbox (SAND) aktarım işlemi için, cüzdanınızın Özel Anahtar (private key) kodunu kullanmanız gereklidir. The Sandbox cüzdanıyla, The Sandbox teknolojisinin temelini oluşturan Blockchain sistemine dahil olunabilmektedir.

The Sandbox (SAND) cüzdanı ile, bakiyeniz de The Sandbox (SAND) miktarını reel (gerçek) para (Türk Lirası, Dolar vb.) birimlerine dönüştürmeniz mümkün değildir. The Sandbox (SAND) bakiyenizi reel (gerçek) para (Türk Lirası, Dolar, Euro vb.) birimlerine dönüştürmek için seçtiğiniz bir sitenin değişim borsalarını kullanmanız gerekmektedir.

The Sandbox (SAND) cüzdanları 3 şekilde bulunur şimdi gelin bunları inceleyelim.

Masaüstü The Sandbox SAND Cüzdan

Bilgisayarınıza indirip kullanabileceğiniz cüzdan programlarına verilen addır. The Sandbox (SAND) cüzdanınıza ait genel ve özel anahtarlarınız bilgisayarınızın hafızasına kayıtlı olacak şekilde programlanmıştır. İnternete bağlı bir The Sandbox (SAND) cüzdanı olduğundan dolayı internet üzerinden gelebilecek tehlikelere tamamı ile açık bir konumdadır. Etken The Sandbox (SAND) aktarımı yapacak ve küçük miktar bulunduracak kullanıcılar için ideal bir cüzdan yolu olacaktır.

Paper (Kâğıt) The Sandbox SAND Cüzdan

Paper (kâğıt cüzdan) cüzdanlar The Sandbox SAND cüzdan Genel Anahtar (public key) ve Özel Anahtar (private key) kodunuzun yazılı olduğu kağıtlara denir. Paper The Sandbox (SAND) cüzdanlarında tümel olarak The Sandbox (SAND) adresi bilgileriniz QR kod ile beraber göstermektedir. İnternet bağlantısı olmayan bir The Sandbox SAND cüzdan olduğu için internet üzerinden gelebilecek saldırılara karşı en güvenli cüzdan konumundadır. Özel tasarım Paper The Sandbox (SAND) cüzdanı oluşturabilme fırsatını verdiği gibi The Sandbox (SAND) cüzdan bilgilerinizi çıktı şeklinde kendinizin de oluşturabilmesine olanak sağlamaktadır. Fiziki bir The Sandbox (SAND) cüzdanı olması ve cüzdan bilgilerinizin üzerinde yazılı olmasından dolayısıyla cüzdanınızı kaybetmeniz durumunda bütün The Sandbox (SAND) bakiyenizi kaybetmeniz olası bir durumdur.

Web (Online) The Sandbox SAND Cüzdan

Web The Sandbox (SAND) Cüzdanları, cüzdan hizmeti sağlayan şirketler tarafından sahip olduğunuz The Sandbox (SAND) bakiyelerinin korunduğu cüzdan modelidir. Web The Sandbox (SAND) cüzdanı hizmeti veren şirketlerin güvenilir olmasına dikkat edilmesi gerekir. Seçtiğiniz çeşitli borsalarda ki değişim borsalarında sahip olabileceğiniz The Sandbox (SAND) cüzdanlarıdır. Web The Sandbox (SAND) cüzdanlarının en büyük avantajı internet bağlantınızın olduğu her yerden erişebilir ve işlem yapabilme fırsatınız vardır.

 

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.