Sandbox Coin Nedir? Geleceği Hakkında Detaylı İnceleme

0 20

The Sandbox SAND Nedir?

Bu yazımızda sizlere Sandbox Oyunları ve geleceği hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

The Sandbox; oyuncuların dizayn, paylaşım ve oyun için varlıkları satabilme yetkisine sahip olduğu ve kullanıcılar tarafından yönetilen merkezi olmayan bir sanal dünya olarak bilinmektedir. Sandbox metaverse, oyun pazarının dinamiklerini değiştirme ve yaratıcıları kullanıcı tarafından oluşturulan içerik aracılığı ile ürettikleri değer için ödüllendirmeye çalışan birkaç Blokzincir tabanlı sanal dünyalardan biri olduğunu söylemek mümkün. Ethereum Blokzinciri üzerine inşa edilmiş bir ERC-20 yardımcı program tokenı olduğunu söyleyebiliriz.

The Sandbox, kullanıcıların dünya içi varlıkları ve oyun deneyimlerini oluşturabildiği, paylaşabildiği ve bundan para kazanabileceği bir Ethereum tabanlı bir meta veri deposu ve oyun ekosistemi olduğunu söyleyebiliriz. Pixowl şirketi tarafından oluşturulmuş olan The Sandbox, platformların kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriğe sahip olduğu ve bunları kontrol edebileceği geleneksel oyun pazarını bozmak üzere tasarlandırılmıştır. Diğer platformlar da içerik oluşturucuların ve oyuncuların hakları sınırlanmış iken The Sandbox’ta, kullanıcılar sanal dünya da ki yaratımları üzerin de mutlak mülkiyete sahip olduğunu söyleyebiliriz.

The Sandbox, ERC-1776 protokolünü kullanarak platform kullanıcılarının gas feelerini öder iken Ethereum üzerin de ise işlemler gerçekleştirmelerine de imkan tanıma fırsatı vererek genel kullanıcı deneyiminin iyileşmesine katkı sağlamaktadır.

Metaverse Nedir?

The Sandbox SAND Nedir?

Metaverse; çevrimiçi oyunlar ve sosyal medya, sanal gerçeklik ve benzeri dijital ortamlar da ki sanal alanı tanımlamak için kullanılan bir terim olduğunu söyleyebiliriz. Çoğu insanın kendi sanal temsillerini ya da avatarlarını çalıştırırken birbirleri ile dijital nesnelerle etkileşime girebildiği ve her zaman açık olan sanal ortamlardan oluşan bir ağ olduğunu söylemek mümkün.

SAND Token 

The Sandbox SAND Nedir? ERC-20 tabanlı olan SAND token, Etherum Blokzinciri üzerinde üretildiğini bilmekteyiz. Çok amaçlı fayda tokenı olarak bilinen SAND, The Sandbox ekosistemin de kullanımı devam etmektedir. SAND token 3 farklı şekilde kullanılmaya uygundur bunlar:

  • Oyun içi işlemlerde değişim aracı olarak kullanımı
  • Oyun içinde LAND token almak amacı ile kullanımı
  • Platformun yönetimiyle ilgili kararlarda oy hakkına sahip olmak için kullanımı

SAND, bir likidite madenciliği programının üç aşaması aracılığıyla dolaşıma giriş sağlamıştır. İlk aşama Eylül 2020’de yayına girdiğini söyleyebiliriz ve Uniswap’ta SAND kripto varlıkları ile bir SAND/ETH çifti bulunduran kullanıcıları ödüllndirilmeye hak kazanmışlardır. İkinci aşama da ise Sandbox, bir kullanıcının sahip olduğu LAND sahipliği miktarına dayalı olmak üzere bir getiri çarpanı sunar. Bu ödüller, ödül havuzuna ek 1,5 milyon SAND kripto parası ile üçüncü aşamaya aktarımı gerçekleşmektedir.

SAND Token Arz Miktarı

The Sandbox SAND Nedir? SAND tokenin maksimum arzı 3.000.000.000 adet olarak belirlendiğini bilmekteyiz. Bunun %23,5’ine denk gelen 705.000.000 kısımlık adet ise SAND dolaşım da bulunduğunu biliyoruz.

İlk Satış Ücreti: 0.008333 USD / SAND

LAND Nedir?

The Sandbox SAND Nedir? LAND, The Sandbox metaverse’ünün içerisin de yer almakta olan ve oyuncuların üzerin de deneyimler inşa edebildiği dijital emlak parçalarına denmektedir. Oyuncu bir parça LAND elde ettiğin de ise oyunlar ve ASSET’larla doldurabilir ya da birden fazla LAND birleştirilip ESTATE (arazi, mülk) elde edilebilir. Toplam da 166.464 adet LAND, The Sandbox metaverse’ünün için de ki harita da kullanılabilir halde bulunması mümkün olabilir. LAND satışlarından bir adet LAND satın aldıktan sonra oyuncular sahip oldukları LAND’ın değerini arttırmak için kazanç elde etmek ve onları ister kiralayabilir ya da ister ise çeşitli içeriklerle doldurabilme imkânı sunmaktadır.

GEM ve CATALYST Nedir?

The Sandbox SAND Nedir? GEM ile CATALYST; ASSET’lerin nadirlik seviyesini ve değerini, özelliklerini belirler. CATALYST, NFT’lerin üzerin de GEM’ler ile doldurulabilecek olan boş soketler oluşturmaktadır. Yüksek kalite de CATALYST elde edilir ise ASSET’in üzerin de daha fazla boş soket elde edilebilmesi mümkün hale gelebilir.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.