Tim Drapper Kimdir?

0 21

Bitcoin zenginlerinden biri olan Tim Drapper, servetini internetin ilk günlerinde kazanmış bir risk sermayedarıdır. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde büyük bir yatırımcıdır ve ana akım ekonomide kullanımlarının, sesli bir savunucusu olmuştur.

Drapper; Bitcoin’in dünyanın standart para birimi olacağını öngördü ve bu vizyonu gerçeğe dönüştürmek için çalışıyor. 11 Haziran 1958 yılında Illinois’de doğan Drapper; ailesinin de risk sermayedarlığı yaptığı üçüncü kuşaktır.

Başarı Dolu Eğitim ve Kariyer

Stanford Üniversitesi’nde 1980 yılında lisans eğitimi alan Tim Drapper, elektrik mühendisi olarak mesleğini sürdürüyordu. 1984 yılında MBA derecesini Harvard Business School’dan alan Drapper, Hewlett Packard’da pazarlama mühendisi olarak göreve başladı.

Stanford Üniversitesi’ndeki yıllarında oluşturduğu masa oyunlarıyla birlikte adı Stanford The Game olarak anılmaya başladı. 1991 yılında ortak biriyle risk sermaye firması kurarak, 1994 yılında kendisiyle birlikte şirketinde tam 4 ortağı vardı.

Hotmail’e yatırım yaparak 1996 yılında viral pazarlamanın öncülüğünü yapan Drapper, Çin’e ilk yatırımını yaparak, adını tarihe geçirdi. Hotmail’den başka Twitter, Tesla, Coinbase, Twitch, Solar City, Skype yatırımlarıyla da adından söz ettirdi.

Bitcoinle Gelen Servet

Haziran 2014’te 19 milyon USD karşılığında 30bin Bitcoin hissesi satın alan Tim Drapper; Eylül 2014’te ise; 1 Bitcoin karşılığının 3 yıl süresince 10bin dolara ulaşacağını öngördü.

2017 Eylül ayında 400bin USD ile 2000 Bitcoin hissesi satın alan Drapper, 2017 Kasım ayında Bitcoin hissetinin fiyatı ise 10bin doları geçmiş oldu. Drapper; Aralık 2019 yılındaki son tahmininden sonra Bitcoin’in 2023 yılında 250bin dolara ulaşacağını düşünüyor. Drapper’in servetinin ise 1 milyar doların üzerinde olduğu tahmin ediliyor.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.