Token Nedir? | Hakkında Bilgilendirme 

0 18

Token Nedir; Blokzincir de bulunan, belirli değerler mevcuttur. Bunlar içerisinde token geliyor. Kökenlerin kendilerine ait blok zinciri bulunmaz. Kripto para biriminin, blok zincirine bağımlı olmaktadırlar. Kripto para piyasasında işlem yapmak isteyen kullanıcıların bilmesi gereken önemli etmenler içerisindedir. Tokenlerin, birim değeri bulunmaktadır. Bu değer üzerinden alım ve satım yapılıyor. Sertifika, oyun içi değer, madeni para gibi alım ve satımlar da kullanılmaktadır.

Token Nedir; Token Hakkında Bilgilendirme 

Token nedir, token para değeri daha büyük bir değeri temsil etmektedir. Kripto para birimi ve token arasındaki temel fark, kripto para birimlerinin kendi blok zincirine sahip olmasıdır. Tokenler, merkezi olmayan uygulamaların oluşturulmasını kolaylaştırır.

  • Ethereum, bitcoin gibi blok zincir üzerine inşa edilmiştir. Başlangıçta altın banka ya da belirlenen değerli metaller de ön plana çıkar. Bankanın banknot ya da madeni paraların garantisi token para desteğine dayanmaktadır. Token para enflasyona çok fazla para basarsa düşmektedir. Değerinin düşmesi de yükselmesi ayrılır. Blok zincirinde bulunan birim değeridir.
  • Blok zincirinde işlem yapılacağında ise token üzerinden gerçekleşir. Token yalnızca blok zincirde geçerli değildir. Belirli futbol takımlarının da kendi içerisinde tokenleri bulunur. Örneğin galatasaray fan token, fenerbahçe fan token olarak ayrılıyor.
  • Taraftarlar, takımların daha fazla kazanması ve takımları ile ilgili bilgilendirmelerden haberdar olmak için faydalanmaktadır. Ayrıcalıklı ve avantajlı yönleri bulunuyor. Token tam olarak yukarıda belirtmiş olduğumuz tanımlama şekliyle bulunur.
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.