Tony Gallippi Kimdir?

0 35

Bitcoin zenginleri listesinde yedinci sırada yer alan Ton Gallippi, aslında finansal alanda zengin bir deneyim yaşadı. Perakende ödemeleri, emlak, tahvil ve hisse senedi konularına yoğunlaşan Gallipi, perakende mağazalarıyla birlikte, Bitcoin üzerine ilk anlaşmaları imzalayan kişiler arasındadır.

Georgia Tech makine mühendisliği bölümünü bitiren Gallipi; robotik ve finans endüstrisinde, 20 yılı aşkın pazarlama deneyime sahiptir.

Tony Gallippi; Mükemmel Kariyer

Stephen Pair ile 2011 yılında Bitpay şirketinin ortak kuruculuğunu yapan Tony Gallippi, şirketin başkanlığını da yapıyor. 2013 yılında Bitcoin’in en büyük işlemcisi haline gelmesinin yanında şirket, 100’den 1.100’e kadar tüccara sahip olurken, Prag’da düzenlenen Bitcoin konferansında şirket hızla büyüme gösterdi.

WordPress ve Woocommerce ile anlaşma yaparak, Bitpay için yeni bir modül oluşturulmasına ön ayak olan Gallipi, amazon.com’un web satın almalarında da yardımcı oldu.

E-ticaret ve Daha Fazlası

Bitpay şirketinin e-ticaret adına Bitcoin’in işlenmesine yardımcı olmasıyla birlikte, Bitpay cüzdan ve Bitpay ön ödemeli visa card gibi hizmetler ön plana çıktı. Tüm bu hizmetler, dijital varlık yönetim çözümü sunmaya başladı.

Bunun yanında Bitpay visa ön ödeme kart sağlama yetkisine sahip Metropolitan Ticaret Bankası ile çalışır. Bitpay bunlarla birlikte, birçok önemli firmadan 70 milyon doların üzerinde fon toplamayı başardı.

2014 yılı itibariyle Bitpay’in hedefinde 1 milyon tüccarın bulunmasını sağlamak vardı. 2013 yılında Amerikan Senatosu’nda Bitcoin hakkında konuşma daveti alan Tony Gallippi net 20 milyon doların üzerinde serveti olduğu tahmin ediliyor.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.