Türk Kripto Para Ne Zaman Çıkacak?

0 12

Türk kripto para ne zaman çıkacak; Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre Türk kripto parasının 2022 yılının sonlarına doğru çıkması bekleniyor. 2022 yılının sonunda kullanılmaya başlanacak olan bu para birimi hem kripto alımları için ortam oluşturacak hem de kripto paraların günlük kullanımı için uygun bir platform hazırlanmasını sağlayabilir.

Türk Kripto Para Ne Zaman Çıkacak; Dijital Türk Lirası!

Dijital Türk Lirası olarak isimlendirilen Türk kripto parası, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından düzenlenmektedir. 2022 yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı kapsamında ilerletilen bu sistemde, ilk aşama ve altyapı sistemlerinin oluşturulması tamamlandı.

Açıklanan güncel verilere göre Türk kripto para ne zaman çıkacak; 2022 yılının son aylarında ya da 2023 yılının başında çıkması bekleniyor. Kısa süre içerisinde Türk kripto para birimi ile işlem yapmaya başlayabileceğiz gibi görünüyor.

Ne Zaman Kullanılmaya Başlanacak?

İncelenen gelişmelere göre kripto paranın üretiminin ardından kısa süre içerisinde kullanılması bekleniyor. Ancak ilk kullanım ve denemelerin ardından kripto paranın geliştirilmesi ve beta sürümünden kurtularak tamamen borsalarda yerini alması belirli bir süre alabilir.

Önümüzdeki yıllarda ülkemize ait olarak kullanılacak olan kripto para biriminin farklı işlem hacimlerinde kullanılması ve Dijital Türk Lirası ile farklı borsalarda yerini alması bekleniyor. Ancak tüm işlem şu anda süreç olarak ilerlemeye devam ediyor.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.