Uniswap Nasıl Alınır? [Alım İşlemine Dair Detaylı İnceleme]

0 35

Uniswap Nedir? Uniswap Nasıl Alınır? [Alım İşlemine Dair Detaylı İnceleme]

Uniswap, herhangi bir merkeze sahip olmayan değişim sistemine verilen addır. DeFi projeleri arasında en çok bilinen projedir. Uniswap temelinde ERC-20 tokenlerinin değişimini akıllı sözleşmeler üzerinden bir merkez ya da yönetici bulundurmadan yapılabilen bir protokole sahiptir.

Uniswap sisteminde olan havuzlarda tokenlerin birbirileri ile alışverişine imkân sağlayan akıllı sözleşmeler kullanmaya uygun bir hale gelmiştir. Bu havuzlar da herhangi ERC-20 uyumlu bir token ile değişim yapılabileceğini de söylemenin mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

Unıswap (UNI) Nasıl Alınır?

Şimdi gelin Unıswap’ ı hangi sitelerden alabileceğimize göz atalım bunlar: Bitlo, Coinbase, Binance, Coinkolik gibi sitelerden alabilmeniz mümkündür. Şimdi ise Binance sitesinden Unıswap’ ı nasıl alabileceğimize birlikte maddeler halinde bir göz atalım. Uniswap Nasıl Alınır? adım adım inceliyoruz.

1.      UNI satın almak için ilk adım olarak borsaya TL bakiyesi atmanız gerekmektedir ya da bunun yerine kullanabileceğiniz bir kripto para almanız gerekmektedir. Bunun için ise ilk olarak Binance ana sayfasına giriş yapıp, sol üstte yer almakta olan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/ Banka” sekmesine tıklamanız gerekmektedir.

2.      Açılan yeni sekmede ise ne kadar TRY ile işlem yapmayı istediğinizi seçin, Coin kısmından ise Tether’ i yani USDT’ yi işaretlemeniz gerekmektedir.

3.      USDT alma işleminiz bittikten sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğininden “Klasik” sekmesini tıklamanız gerekmektedir.

4.      Açılmış olan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna UNI yazın ve altta açılmış olan UNI/ USDT çiftini seçmeniz gerekmektedir.

5.      Daha sonra ise ortada bulunan “UNI AL” sekmesine giriş yapıp, istediğiniz miktarı girmeniz gerekmektedir.

6.      İstediğiniz miktarı girin sonrasında ise işleme onay vererek UNI alma işlemini tamamlamanız gerekmektedir.

Uniswap Nasıl Alınır? ve Uniswap Nasıl Kullanılır?

Uniswap satın almak ya da kullanabilmek için sanal cüzdan oluşturulması gerekmektedir. Bu cüzdanların adresleri sayesinde kripto varlıklarınızın değiş tokuş işlemlerini yapabilir ya da dilediğiniz şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Uniswap gönderme işlemi asimetrik şifreleme ile imzalanarak gönderilmektedir. İşlemlerin her biri ağda duyurulur ve blockchain’e, yani zincire dahil olmaktadır. Bu sayede ise aynı Uniswap’in birden fazla kullanılmasının önüne geçilmiş olunacaktır.

Uniswap Nasıl Alınır? ve Uniswap Nasıl Nakite Çevrilir?

Kripto paraları nakit olarak kullanabilmek için borsalar üzerinden satış işlemi yapılabilmektedir. Aynı şekilde Uniswap’ler de borsa üzerinden satılarak karşılık reel (gerçek) para tutarı EFT ya da havale ile kişilere gönderebilirsiniz.

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.