USD Coin USDC Cüzdan Nedir? Kaça Ayrılır?

USD Coin USDC Cüzdan 
USD Coin USDC Cüzdan 
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

USD Coin USDC Cüzdan 

USD Coin USDC Cüzdan, 1:1 oranda ABD dolarına sabitlenmiş stabil bir kripto varlıktır. Her bir USDC için şirketin hesaplarında 1 ABD dolarına denk nakit ya da nakit benzeri varlık tutulmaktadır. USDC, ABD merkezli ve düzenli olarak rezervleri kontrol edilen bir kuruluş olan Centre tarafından üretilmektedir.

USD Coin (USDC) cüzdanı, sahip olmuş olduğunuz USD Coin (USDC) değerini depolayan bir cüzdan olarak düşünülse dahi asıl amacı o değildir. Sahip olmuş olduğunuz USD Coin (USDC) değerlerini kullanabilmeniz için gerekli olan özel ve genel anahtarı barındıran yazılımlara denmektedir. USD Coin USDC cüzdan, USD Coin bakiyenizi görebileceğiniz ve USD Coin (USDC) bakiyelerinizi Blockchain (blok zincir) sistemi ile diğer USD Coin cüzdanlarına aktarım edebilmenizi sağlar. Her USD Coin cüzdanının bir adresi bulunur, bu adres kod 26-35 karakterlik rakam ve harflerden oluşmaktadır.

USD Coin (USDC) cüzdanınızın başkaları tarafından görülebilen ve cüzdanınıza USD Coin (USDC) göndermelerini sağlayan Genel Anahtar (public key) USD Coin cüzdanının asıl konumudur. Bu adres ile başka cüzdanlardan, kendi cüzdanınıza USD Coin yatırabilmektesiniz. Sahip olmuş olduğunuz USD Coin (USDC) cüzdanından başka bir USD Coin cüzdanına USD Coin (USDC) aktarım işlemi için, cüzdanınızın Özel Anahtar (private key) kodunu kullanmanız gereklidir. USD Coin cüzdanıyla, USD Coin teknolojisinin temelini oluşturan Blockchain sistemine dahil olunabilmektedir.

USD Coin (USDC) cüzdanı ile, bakiyeniz de USD Coin (USDC) miktarını reel (gerçek) para (Türk Lirası, Dolar vb.) birimlerine dönüştürmeniz mümkün değildir. USD Coin (USDC) bakiyenizi reel (gerçek) para (Türk Lirası, Dolar, Euro vb.) birimlerine dönüştürmek için seçtiğiniz bir sitenin değişim borsalarını kullanmanız gerekmektedir.

USD Coin (USDC) cüzdanları 3 şekilde bulunur şimdi gelin bunları inceleyelim.

Masaüstü USD Coin USDC Cüzdan 

Bilgisayarınıza indirip kullanabileceğiniz cüzdan programlarına verilen addır. USD Coin USDC cüzdan ait genel ve özel anahtarlarınız bilgisayarınızın hafızasına kayıtlı olacak şekilde programlanmıştır. İnternete bağlı bir USD Coin (USDC) cüzdanı olduğundan dolayı internet üzerinden gelebilecek tehlikelere tamamı ile açık bir konumdadır. Etken USD Coin (USDC) aktarımı yapacak ve küçük miktar bulunduracak kullanıcılar için ideal bir cüzdan yolu olacaktır.

Paper (Kâğıt) USD Coin USDC Cüzdan

Paper (kâğıt cüzdan) cüzdanlar USD Coin USDC cüzdan Genel Anahtar (public key) ve Özel Anahtar (private key) kodunuzun yazılı olduğu kağıtlara denir. Paper USD Coin (USDC) cüzdanlarında tümel olarak USD Coin USDC cüzdan adresi bilgileriniz QR kod ile beraber göstermektedir. İnternet bağlantısı olmayan bir USD Coin (USDC) cüzdanı olduğu için internet üzerinden gelebilecek saldırılara karşı en güvenli cüzdan konumundadır. Özel tasarım Paper USD Coin (USDC) cüzdanı oluşturabilme fırsatını verdiği gibi USD Coin (USDC) cüzdan bilgilerinizi çıktı şeklinde kendinizin de oluşturabilmesine olanak sağlamaktadır. Fiziki bir USD Coin (USDC) cüzdanı olması ve cüzdan bilgilerinizin üzerinde yazılı olmasından dolayısıyla cüzdanınızı kaybetmeniz durumunda bütün USD Coin (USDC) bakiyenizi kaybetmeniz olası bir durumdur.

Web (Online) USD Coin USDC Cüzdan 

Web USD Coin (USDC) Cüzdanları, cüzdan hizmeti sağlayan şirketler tarafından sahip olduğunuz USD Coin (USDC) bakiyelerinin korunduğu cüzdan modelidir. Web USD Coin USDC cüzdan hizmeti veren şirketlerin güvenilir olmasına dikkat edilmesi gerekir. Seçtiğiniz çeşitli borsalarda ki değişim borsalarında sahip olabileceğiniz USD Coin (USDC) cüzdanlarıdır. Web USD Coin (USDC) cüzdanlarının en büyük avantajı internet bağlantınızın olduğu her yerden erişebilir ve işlem yapabilme fırsatınız vardır.

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!