USD Coin USDC Nasıl Alınır?
USD Coin USDC Nasıl Alınır?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

USD Coin USDC Nasıl Alınır? USD Coin (USDC) Nedir?

USD Coin (USDC), 1:1 oranda ABD dolarına sabitlenmiş stabil bir kripto varlıktır. Desteklenen blok zinciriler üzerinde yer alan her bir USDC için şirketin hesaplarında 1 ABD dolarına muadil nakit ya da nakit benzeri varlık tutulmaktadır. USDC, ABD merkezli bir kuruluş olan Centre tarafından üretilmektedir. Bu kuruluş düzenli olarak rezervleri kontrol etmektedir.

USD Coin Nasıl Alınır?

Şimdi gelin USD Coin’ i hangi sitelerden alabileceğimize göz atalım bunlar: Poloniex, Binance, Bitlo, Coinbase, OKEx, Bitfinex ve Kriptomat gibi sitelerden alabilmeniz mümkündür. Şimdi ise Kriptomat sitesinden USD Coin’ i nasıl alabileceğimize birlikte maddeler halinde bir göz atalım. USD Coin USDC Nasıl Alınır?

USD Coin (USDC) satın alabilmek Kriptomat ile oldukça basittir. Yalnızca 3 kolay adımda USDC’ ın gururlu bir biçimde sahibi olabilirsiniz:

  1. İlk olarak tamamen ücretsiz olan Kriptomat hesabınızı oluşturmanız gerekmektedir.

Kripto varlık dünyasına güvenli olan portalınız, Kriptomat hesaplarının tamamı ücretsizdir ve şunuda unutmayın ki oluşturmak yalnızca birkaç dakikanızı almaktadır.

  1. Hesap doğrulamasını tamamlamak.

USD Coin satın almadan öncesin de ilk olarak hesabınızı doğrulama işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Yönetmeliğe uymak (ve gelişmiş hesap güvenliği sunmak) için kimliğinizi doğrulamanız ve bir ulusal kimlik ya da pasaport sunmanız gereklidir.

  1. USD Coin (USDC) satın almak.

İşte bu artık hazırsınız demektir! Kriptomat’ ta ilk USD Coin (USDC) satın alımınızla yeni bir dijital ekoniye girmeye hazırsınız demektir.

USD Coin USDC Nasıl Alınır? ve USD Coin Nasıl Kullanılır?

USD Coin satın almak ya da kullanabilmek için sanal cüzdan oluşturmanız gerekmektedir. Bu cüzdanların adresleri sayesin de ise kripto para değiş tokuş işlemlerinizi yapabilir ya da dilediğiniz şekilde alışveriş yapabilirsiniz. USD Coin gönderme işlemi asimetrik şifreleme ile imzalanarak gönderilmektedir. İşlemlerin her biri ağda duyurulur ve blockchain’e, yani zincirlere dahil olmaktadır. Bu sayede de aynı USD Coin’in birden fazla kullanılmasının önüne geçilmiş olunmaktadır.

USD Coin USDC Nasıl Alınır? ve USD Coin Nasıl Nakite Çevrilir?

Kripto varlıkları nakit olarak kullanabilmek için borsalar üzerinden satış işlemi yapılabilme imkânınız vardır. Aynı şekilde USD Coin’ler de borsa üzerinden satılarak karşılık reel (gerçek) para tutarı EFT ya da havale ile istediğiniz kişilere gönderebilirsiniz.

 

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!