Wallet Nedir, Ne Anlama Gelir?

0 23

Wallet nedir, ne anlama gelir? Kripto para cüzdanı olarak tanımlanmaktadır. Kripto para, kullanıcıların dijital varlıklarının depolaması ve almasına izin veren sistemdir. Geleneksel para birimlerinde olduğu gibi paranızı saklamak için fiziksel bir cüzdana ihtiyacınız yoktur. Bu noktada online cüzdanlar bulunur.

Wallet Nedir, Ne Anlama Gelir Ve Nasıl Kullanılır?

Bitcoin gibi ön plana çıkan kripto para birimi aldığınızda, bunu sanal cüzdanında saklayabilirsiniz. İşlem yapmak için tekrardan bu cüzdanı kullanmanız mümkün. Kripto para cüzdanları yalnızca bilgisayar değil, iOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlar üzerinden de açılacaktır. 2009 yılında Bitcoin protokolünü piyasaya süren Satoshi Nakamoto tarafından ilk kripto para cüzdanı tanıtılmıştır.

Wallet Güvenilir Mi?

Bitcoin popüler ve kullanılan kripto para birimidir. Blokzincir teknolojisinde kullanılan diğer kripto para birimleri de aynı şekilde sanal cüzdan da saklanabilir.

  • Cüzdanlar aynı anda birden fazla kripto para birimini alabiliyorlar. Yani farklı kripto para birimleri için ayrı ayrı cüzdanlara ihtiyacınız yoktur.
  • Kripto para birimi almak istediğinizde dilerseniz para birimi, dilerseniz hediye ya da dilerseniz gelir olarak saklayabilirsiniz. Aynı şekilde işlemleri buradan yapmanız mümkün.
  • Tercih edeceğiniz sistemlerde cüzdanları açmanız için sizden belirli bilgiler istenir. Bu bilgilerin her birini, size ait olacak şekilde doldurmalısınız. Cüzdanlarda saklanan kripto para birimleri ve dosyaların her biri USB sürücüsünde depolanır. Wallet nedir, ne anlama gelir?

Cüzdanda depolanan bilgiler ve aynı zamanda bilgileriniz kaydedilir. Bu da, kamu defteri olan blok zincir konumundadır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.