Yatırımcılar Kriptolarını Nasıl Koruyabilir?

0 11

Yatırımcılar kriptolarını nasıl koruyabilir? Her kripto para yatırımcısının mutlaka bilmesi gereken bir korudur. Kripto para yatırımı yapmak kadar saklamakta çok önemli bir olgudur.

Yatırımcılar Kriptolarını Nasıl Koruyabilir?

Yatırımcıların kripto para yatırımlarını koruması gerekiyor. Dünyada milyonlarca kripto para yatırımcılarının hesabı çalınmıştır. Kripto para yatırımlarınız için en güvenlik tedbirleri almazsanız eğer sizde bu dolandırıcılığa maruz kalabilirsiniz.

Kripto paralar internet üzerinden alım ve satım işlemleri de yapılıyor. Ancak saklamak için çok farklı alternatifler vardır. İlk yolu kullandığınız aracı kurum cüzdanları kullanmaktır. Bazı yatırımcılar bunu yeterli bulurken bazıları ek tedbirlerde alıyor. Eğer işlem aldığınız borsa üzerinden saklama yapacaksanız hesabınızı güçlendiriniz. Çift korumalı güvenlik faktörünü devreye sokabilirsiniz. Ayrıca parmak izi veya face ID gibi güvenlik tedvirleri de kullanılabilir.

Kripto Para Cüzdanları

Yatırımcılar kriptolarını nasıl koruyabilir sorusunun diğer bir kısmı ise cüzdan kullanmaktadır. Sıcak ve soğuk olmak üzere iki farklı cüzdan türü bulunuyor. Sıcak cüzdan internet üzerinden saklanmasıdır. Anlık ve sürekli işlem alıyorsanız eğer çevrim için güvenlik ağı ile saklayabilirsiniz.

Soğuk cüzdan ise internetsiz bir ortamda kriptoların saklanmasını sağlar. Genellikle harici bir USB gibi bir görüntüsü vardır. Ancak eğer cüzdanı kaybeder veya anahtar kodunu unutsanız yatırımlarını yine kaybetme riskiniz bulunur. Uzun süreli bir saklama söz konusu ise soğuk cüzdan sıklıkla tercih ediliyor.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.