Yeni Başlayanlar İçin Kripto Fiyatlandırma Verilerini Analiz Etme Kılavuzu

0 3

Yeni başlayanlar için kripto fiyatlandırma verilerini analiz etme kılavuzu, önemli bir detaydır. Kripto yatırımının genel incelemesini gerçekleştirdikten sonra yatırım yapmak istediğiniz Krypto sanal para birimine yönelik daha fazla odaklanmanız gerekiyor.

Yeni Başlayanlar İçin Kripto Fiyatlandırma Verilerini Analiz Etme Kılavuzu Ve Detaylar 

Yapılan araştırmalar ve incelemeler doğrultusunda, uzmanlar borsaya kıyasla kriptoda ki teknik analizin daha zor olduğunu söylemektedir. Yatırım kararınızı bilgilendirmek için kullanacağınız bazı temel göstergeler ve ölçümler mevcut.

Bunları öncelikle tuttuğunuz takdirde kripto piyasasında daha kaliteli adımlar atabilirsiniz.

  • Yeni başlayanlar için kripto fiyatlandırma verilerini analiz eğitimi kılavuzu içerisinde ticaret geçmişi olmazsa olmaz detaydır. Projenin fiyat ve performans hakkında genel bakış elde edebilmek gerekiyor.
  • Günlük, haftalık, aylık ve yıllık işlem geçmişine bakmalısınız. Piyasa kapitalizasyonda, kripto para biriminin toplam değeri olan piyasa değerine dikkat etmeniz önemli. Piyasa değeri, kripto para biriminin fiyatındaki dolaşımda bulunan madeni para ile çarpılması sonrasında ortaya çıkar.

Düşük işlem hacmi; kriptolarda ne kadar kolay alım satım alabileceğinizin net göstergesidir. Yüksek olursa, piyasa için bu kadar likit olur.

Dolaşım toplam ve maksimum arz; kripto projesinde dolaşımda olan arzın ve maksimum arza ilgili toplam arza bakmak gerekir. Toplam arz, yakılan ve yok edilen madeni paraların proje içerisinde hesaba katmanızdır. Ticaret hacmi dolaşımda bulunan arz ve toplam arz gibi güvenilmez ölçümler olabileceğini kesinlikle unutmamalısınız.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.