Yifu Guo Kimdir?

0 16

İlk günlerinden beri kripto para dünyasında yer alan bir girişimci ve yazılım mühendisi olan Yifu Guo; ilk Bitcoin madenciliği şirketi olan Avalon’un kurucu ortağıdır ve aynı zamanda, uzayda bir dizi başka girişimde yer almıştır.

Dünyanın en prestijli girişim hızlandırıcılarından biri olan Ycombinator’un ortağı da olan Guo, Bitcoin madencilik algoritmasını geliştirme çalışmalarıyla tanınan bir bilgisayar bilimcisidir.

Bitcoin ile İlk Tanışma

Madeni para madenciliğine New York City Üniversitesi’nde başlayan Yifu Guo; ilk olarak Avalon’u kurmuş ve veri madenciliği için gerekli olan ekipmanları oluşturmak için kolları sıvayan bir girişimcidir.

Aynı zamanda Bitcoin madenciliği olarak özel üretilen donanımlar olan ASIC tabanlı çipleri oluşturan ilk girişimcilerden olan Guo, 2011 yılından bu yana Bitcoin’in en büyük savunucularından biridir.

Çinli-Kanadalı bir girişimci olan Guo; Bitcoin eğitimini ve kullanımını teşvik etmeye odaklanan kar amacı gütmeyen, kendi adını taşıyan Vakfı kurdu. Kripto para dünyasındaki çalışmalarının yanı sıra, startup yatırımcı ve danışman olarak da hizmet veriyor.

Bitcoin Zengini Olan İlk Kişi

New York Üniversitesi’nde öğrenci olan Yifu Guo; Bitcoin madenciliğinde giderek ustalaştı. Aynı zamanda üretildiği andan itibaren tükenen madencileri üretmekle kalmamış; Avalon’dan sonrasında birçok şirketin Bitcoin satmasını sağladı.

Avalon’u 23 yaşındayken kuran ve madencilik alanında keskin zekası ve uzmanlığıyla adından söz ettiren Guo; bu madencilerin satışından kazandığı paralarla, Bitcoin milyoneri olan ilk kişi unvanını aldı. Guo’nun tahmini 5 milyon dolar serveti olduğu düşünülüyor.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.