%51 Saldırısı Nedir? Nelere Sebep Olur?

0 10

%51 saldırısı nedir; kripto para madencileri tarafından yapılan bir saldırı olarak bilinen hash gücünün %50 oranında kontrol edildiği bir atılımdır. %51 oranında saldırı denmesinin nedeni tüm bilgi işlem gücünün toplamını ele geçiren bir düzenleme olmasından kaynaklıdır. Merkezi olmayan ve güven problemlerine neden olan %51 saldırısı bir grup madenci tarafından gerçekleştirilir.

%51 Saldırısı Nedir; %51 Saldırısı Nelere Sebep Olur?

%51 saldırısında genellikle merkeziyetçi bir görünüm söz konusudur. Ancak kripto para piyasasının önemli özelliklerinden biri olarak tek merkezli olmaması ve belirli bir alana bağlı ilerlememesi işlemlerin etkilerini de kısa süreli tutabilecek potansiyele sahip olmasıdır.

%51 saldırısı nedir; bu saldırı kripto para madencileri tarafından yapılan ve hash yapısına zarar vererek bilgilerin gücünü toplayan bir aşamadır. PoW blok zinciri için yapılan bu atılımlarda ücretsiz kripto para kazanma ve işlem gücü kazanma seçenekleri devreye girebilir.

  • %51 saldırısında hedef hash üzerinden ilerler.
  • Hash bilgi gücünün %50 oranında merkeziyetçi bir konuma dönüşmesi gözlemlenir.
  • Saniyede fazla hash üretimiyle kripto para dengeleri değişir.
  • Hahs üretimi kripto para üretiminde rekabet oranını da artırmaktadır.

Yatırımcıların bilmesi gereken önemli detaylardan biri olarak %51 saldırısı, madenciler tarafından gerçekleşerek, Pow blok zinciri üzerinden de işlemektedir. Eşit bir şekilde ilerleyebilmesi için yeni düzenlemeler yapılarak üretim alanındaki farklılıklar olmalıdır. %51 saldırısı ile dengeler değişerek, hash bilgi gücü dengesizleşebilir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.