LOOPRİNG (LRC) NEDİR? DETAYLI ANLATIM

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Loopring (LRC), 2017 yılında ICO üzerinden sunulmuştur, Aralık 2019 yılında ise Ethereum blok zinciri üzerinden işlem görmeye başlamıştır. Daniel Wang tarafından Loopring Foundation adlı şirkette geliştirilmiş bir protokoldür. Loopring açık protokolü için bir ERC-20 belirtecidir.

Loopring, merkezi olmayan ve gözetimsiz alışverişi sürdürmek için ekosistemin tüm katılımcılarına ödüller sunmaktadır. İşlem hacmi, hız ve yüksek işlem ücretleri gibi zincir içi alışverişlerle ilgili ana sorunları dengelemek için Loopring, tüm hesaplamaları zincir dışı gerçekleştirir ve güvenilmez ticareti sürdürmek için sıfır bilgi kanıtlarından yararlanır.

2020 yılında kripto para piyasasının tamamının ortalama günlük ticaret hacmi, yaklaşık 50-200 milyon dolar aralığında hareketlendi bu ticaret çoğu kullanıcının fonlarını depolayan ve alım satım siparişlerinin dengesini sağlayan özel şirketler tarafından işletilen merkezi kripto para borsalarında gerçekleşti. Bu tip platformların hepsinde yaygın olan birkaç dezavantaj bulunduğu için bu dezavantajları azaltmak için yeni merkeziyetsiz bir borsa tipi ortaya çıktı.

Sıfır Bilgi Kanıtı: İki taraf arasında şifre veya işlemle ilgili herhangi bir bilgi kullanılmadan veri paylaşımına olanak sağlayan dijital protokoldür. 

Loopring (LRC) Amaçları

  • Merkeziyetsiz kripto para borsalarını geliştirmek için tasarlanmıştır.
  • Merkezi olmayan zincir üzerinde sipariş takasları ile merkezi sipariş eşleştirme takaslarını kolaylaştırmayı amaçlar.
  • Merkezi ve merkezi olmayan ağlarla karma bir ekosistem oluşturmak için geliştirilmiştir.

Loopring (LRC) Güvenli Mi?

Loopring Ethereum ve Neo blockchain ağlarında kullanabilmektedir yani Ethereum ve Neo blokchain ağlarının güvenlik sistemleri ile korunur.

Loopring (LRC) Madenciliği Yapılır Mı?

Loopring (LRC) coin kazanmak için dairesel madencilik yapılmaktadır.

Ring madencileri, sipariş halkalarıyla birlikte, ödüller karşılığında siparişlerin yürütülmesine yardımcı olur. Madenciler, trader’lar tarafından besleme olarak ödenen ödülleri veya bir siparişin marjlarını alır.

Ayrıca Loopring stake edilebilmektedir. 3 tür stake yöntemi vardır;

  1. Staking havuz protokolü: Loopring stake eden kullanıcılar için Loopring protokol ücretlerinin %70’ini kazanabilme şansı vardır. İşlem minimum sınırı yoktur istendiği kadar düşük miktarda stake edilebilmektedir ama en az 90 gün boyunca stake yapılması gerekir.
  2. Kripto para borsasında staking: Kripto para borsası güvenliğini ve itibarını sağlayabilmek adına LRC stake ettirmektedir. Bu stake işleminde minimum miktar sınırı 250.000 LRC’dir. Ancak kripto borsasının türüne göre bu miktar değişebilir yaklaşık 1 milyon LRC’ye kadar çıkabilmektedir. Kripto para borsasında protokol süresi boyunca LRC satking’e devam edilmesi zorunluluğu vardır.
  3. Kripto para borsası ücret indirimi staking: Kripto para borasında emirler için protokol ücretleri vardır. Ancak yine de trader’lar her işlemde ücret ödemek zorundadır. Trader’lar işlem ücretlerini işlem yaptıkları token üzerinden öderler. Ancak yatırımcı Loopring (LPC) stake ediyorsa bu durumda ücretler düşecektir.

Trader: Bir aracı kuruluşta hesabı olan ve bu hesaptan finansal ürünlerin alım/satım işlemlerini gerçekleştiren kişiler.

Bölünmüş Marjlar: Trader’lar, belirli bir sipariş için talep edilebilir marjı belirleyebilir ve madencinin ücretleri ve marjları seçmesine izin verir.

Loopring (LRC) Nasıl saklanır?

Loopring (LRC) satın aldıktan sonra isterseniz LRC’nin resmi cüzdanını kullanmak ve satış işlemlerine başlamak için loopring.io adresine gidebilir veya elinizdeki tokenleri Ethereum (ERC-20) uyumlu herhangi bir cüzdanda tutabilirsiniz.

Loopring (LRC) Detaylı Bilgiler

Coinmarketcap: 75

Toplam Arz: 1,373,873,440

Piyasa Değeri: $1,446,395,506

Hacim: $235,764,946

Bunu gibi birçok coin incelemesini okumak için Kripto Para kategorimizi inceleyebilirsiniz.

NOT: Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım kararlarınızı kendi incelemeleriniz ve araştırmalarınız doğrultusunda yapınız. Burada yer alan içerikler bilgi ve haber niteliği taşımaktadır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!