KLAYTN (KLAY) COİN? NEDİR DETAYLI ANLATIM

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Klaytn (KLAY), Güney Kore de pek çok alanda hizmet eden oldukça büyük bir şirket olan Kakao şirketinin yan kuruluşu Ground X tarafından Haziran 2019’da piyasaya çıkarılan bir blok zinciridir.

Klaytn blok zinciri herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan kendi blok zincirinizi kolaylıkla kurabilmenizi sağlar hatta isterseniz diğer cüzdanlara katılmanıza da izin verir. Klaytn blok zinciri üzerinden kendi blok zincirinizi oluşturmak için kriptografi konusunda uzman olmanıza veya blockchain teknolojisi hakkında derin bir anlayışa sahip olmanıza gerek yoktur teknik bir danışmana danışmaya da gerek kalmadan, herkes kendi isteğine göre Klaytn ’de kendi token ekonomisi ekosistemini başlatabilir.

Klatyn blok zinciri, yaygın bir kullanıcı tabanına kurumsal düzeyde, hizmet merkezli bir platform sağlamak üzere tasarlanmıştır. Klaytn web sitesine göre “genel blok zincirlerin ve özel blok zincirlerin en iyi özelliklerini verimli bir ‘karma’ tasarımla birleştiriyor”.

Şirket, “güçlü bir merkezi olmayan güven sisteminin üzerinde güvenilir bir iş platformu oluşturmak için birlikte çalıştığımız dünya çapında çok sayıda saygın markanın katılımıyla güvence altına alındı” diyor”. Klaytn, günümüzde işletmelerin ve girişimcilerin blockchain teknolojisini kullanarak değer kazanmalarını sağlıyor”.

Klaytn blok zinciri, birçok düğümün ağa katılmasına izin vermek ve ölçeklenebilirliğini artırmak için eklentilerle birlikte fikir birliği algoritması olarak Pratik Bizans Hata Toleransının (PBFT) optimize edilmiş bir sürümünü kullanır.

Pratik Bizans Hata Toleransı: Sistemdeki bazı node’ların hata yapması ya da kötü niyetli davranması durumunda bile sistemin çalışmaya devam edebileceği anlamına gelir.

Node: Kuralları izleyip bilgi paylaşan, diğer bilgisayarlara bağlı bir bilgisayardır.

Klaytn (KLAY) Nasıl Ve Nereden Alınır?

Klaytn (KLAY) coini Binance, Coinbase gibi pek çok kripto borsasından satın alabilirsiniz.

Klay coin almak için Klay coinin bulunduğu bir borsada hesap açın para yükleyin Klay coini seçin ve satın alın işte bu kadar basit.

Klaytn (KLAY) Madenciliği Yapılır MI?

Klaytn coin madenciliği yapamazsınız ama Klaytn coini stake ederek yada likidite madenciliği yaparak ödül kazanabilirsiniz.

Stake: Coinler belli bir süre stake cüzdanında kilitlenir. Bunun karşılığında katılımcılar ödül kazanır.

Likidite Madenciliği: Akıllı sözleşmeler aracılığıyla fonları başkalarına borç vermeye olanak tanıyan ve pasif gelir sağlayan bir sistemdir.

Klaytn (KLAY) Coin Gelecek Tahminleri

KLAY Coin şimdiden kurumsal yatırımcıların gözde projeleri arasında yerini aldı. Her kullanıcıya blok zinciri teknolojisi sunmayı amaçlayan proje, küresel ölçekte merkeziyetsizliği erişebilir kılmayı hedeflemektedir. Ayrıca Klaytn üzerinden blok zinciri oluşturmak için fazla bilgiye gerek yoktur bu sayede Klaytn ağına yatırım yapmak oldukça kolaydır ve oldukça teşvik edicidir. Wemade Tree ve Network gibi kurumsal şirketlerin projeye ve yerel token’ine olan ilgileri ise klaytn coin almak isteyen yatırımcıları teşvik ediyor.

Klaytn (KLAY) Coin Avantajları

  • Blok Zinciri altyapısı 4000 TPS’ye kadar çıkabilir. (TPS: saniye başı işlem)
  • Teknik bilgi gerekmeden kullanıcılar kendi blok zincirlerini oluşturabilirler veya diğer blok zincirlerine entegre edebilirler
  • Özel ve genel blok zincirlerinin karması olması sayesinde düşük gecikmeli ve ölçeklenebilir bir blok zinciri oluşturur.
  • Merkeziyetsizliği sayesinde kullanıcılar herhangi bir sınırlandırma olmadan istedikleri türden blok zinciri oluşturabilirler.

Klaytn (KLAY) Coin Dezavantajları

  • Merkeziyetsiz olsa bile gerçekleşecek eylemler için yönetim konseyinin onayı gereklidir ayrıca konsey onay verse bile sonra da konsey başkanının onayı gerekir.
  • Klaytn yüksek voltaliteden etkilenir yani riskli bir yatırım amacıdır.
  • Borsadaki Klay coinler hiçbir zaman tam güvende sayılmaz siber saldırı riskiyle karşı karşıyadırlar.

Voltalite: Finansal piyasalarda belirli bir ürünün belirli bir zaman içerisinde fiyatında yaşanan oynaklık olarak tanımlanır.

Klaytn (KLAY) Coin Detaylı Bilgiler

Coinmarketcap: 48

Toplam Arz: 10.782.297.981

Piyasa Değeri: $3.293.910.680

Hacim: $130.047.720

Bunu gibi birçok coin incelemesini okumak için Kripto Para kategorimizi inceleyebilirsiniz.

NOT: Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım kararlarınızı kendi incelemeleriniz ve araştırmalarınız doğrultusunda yapınız. Burada yer alan içerikler bilgi ve haber niteliği taşımaktadır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!