Altcoin Nedir ? Yeni Başlayanlar için Rehber

0 17

Bu rehberimizde altcoin nedir, altcoin ne işe yarar gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Nasıl çalıştığını tam olarak bilmeseler bile çoğu insan en azından Bitcoin’in (BTC) rolünü bilir. Bununla birlikte, kripto para birimleri ile uğraşmaya, ilgilenmeye başladıklarında, aslında altcoin adı verilen yüzlerce kripto para birimi olduğu gerçeğiyle karşılaştılar

Altcoin Nedir ?

Altcoinler, kripto para birimi alanının büyüleyici yönlerinden biridir, ancak herkes bunu yapamaz. Yeni yatırımcıların genellikle altcoinler hakkında pek çok sorusu vardır.Bu kılavuz, yeni başlayan yatırımcıların kripto para portföyünün bir parçası olan altcoinler hakkında birçok genel bilgi içerir. Altcoins, en az bir Bitcoin bileşenini değiştirmeyi veya geliştirmeyi amaçladığından, en azından bir dereceye kadar, Altcoinlere Bitcoin alternatifleri denir.

Yüzlerce altcoinin olduğunu biliyoruz. CoinMarketCap verilerine göre şu anda borsada işlem gören 7,307 token bulunuyor. Çoğu Altcoin, yalnızca işlem hızı, tahsis yönetimi veya karma algoritmalar gibi küçük işlevleri değiştirmeye odaklanan Bitcoin klonlarıdır. Bu coinlerin çoğu uzun süre hayatta kalamaz. Litecoin, en eski Altcoinlerden biridir ve hala hayatta. Bitcoin’den farklı bir hash algoritması kullanmanın yanı sıra, Litecoin çok daha fazlasına sahiptir. Bu nedenle Litecoin, kendisini bitcoin veya bitcoin’e karşı gümüş olarak konumlandırır.

Coinmarketcap ‘a Göre En Büyük 5 Altcoin
  • Ethereum (ETH)
  • Binance Coin (BNB)
  • Ripple (XRP)
  • DOGE Coin (DOGE)
  • Tether (USDT)

Bazı Altcoinler, Bitcoin’in sağlayamayacağı yararlı özellikler sağlayarak yenilik yapmayı hedefler. Örneğin, Ripple (XRP), parasal ödemeleri kolaylaştırmak için bir protokol görevi görecek şekilde tasarlanmıştır. Birçok Bitcoin meraklısı, Altcoin’lerin Bitcoin’in sahip olduğu altyapı ile karşılaştırılamayacak kadar kötü oldukları için tamamen gereksiz ve başarısız olduğuna inanıyor. Aslında, Altcoinler aslında önemli bir rol oynar. Yerel yönetim, Bitcoin’in en önemli hedeflerinden biridir . Altcoin, kripto para birimi topluluğunun gücünü merkezden uzaklaştırır.

İlk Altcoin

Namecoin, Nisan 2011’de piyasaya sürülen ilk Altcoin oldu. Bir para birimi olmasına rağmen, Namecoin’in temel amacı, merkezi olmayan alan adı kaydına izin vermektir. Bu internet yasağını durduracaktır. Kısa ömrüne rağmen, Namecoin en başarılı Altcoinlerden biri olarak kabul edilir. Namecoin, başlangıçta Bitcoin yazılımı tarafından çatallanan bir kripto para birimidir. Bitcoin kodunu temel alır ve aynı iş kanıtı algoritmasını kullanır. Tıpkı Bitcoin gibi 21 milyon token ile sınırlıdır. Namecoin, verileri kendi blok zinciri işlem veritabanında depolar.

En Büyük Altcoin Hangisidir?

Piyasa değeri açısından Ethereum (ETH), BTC’den sonra en büyük ikinci kripto para birimidir. Akıllı sözleşme işlevlerine sahip merkezi olmayan açık kaynaklı bir blok zinciridir. Ether (ETH), Ethereum madencileri tarafından güvenlik korumasının hesaplanması ve blok zincirine bloklar eklemek için bir ödül olarak üretilen bir kripto para birimidir. Ethereum, piyasadaki birçok kripto para birimi ve token için bir platform görevi görür. Bu onu çok önemli bir konuma getiriyor.

Altcoin analizlerine nasıl ulaşabilirim diyorsanız.. Günlük altcoin analiz-yorumlarını paylaştığımız Coin Analiz kategorisini inceleyebilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.