Bitcoin’de Satış Nasıl Yapılır

0 19

Yakın bir tarihte hayatımıza giren Bitcoin artık yaşamın her yerinde! Bitcoin’de satış nasıl yapılır öğrenek sizde bu eşsiz dünyada yer alarak kazanç sağlayabilirsiniz. Yatırım tavsiyesi olmadan satış yapmak için bilinmesi gereken detaylar sizlerle!

Bitcoin alım ve satım işlemleri farklı borsalar üzerinden gerçekleşiyor. Satış yapmak için öncelikle alım yapmalısınız. Bitcoin ’in işlem gördüğü yerel ve uluslararası borsalar ile satış yapabilirsiniz.

Bitcoin Satış Öncesi

Bitcoin’de satış yapabilmek için öncelikle bir borsa hesabınız olmalıdır. Alım yapmadan önce satış yapmanız mantık dışı olacağı için önce alım yapınız. Kripto para almak için ücretsiz üyelik güvendiğiniz bir mecrada üyelik açınız. Üyelik için sizden birtakım bilgiler istenir. Üyelik açıldıktan sonra hesabınıza yatırım yapın. TL olarak kripto para hesabınıza yatırım yaparak Bitcoin alabilirsiniz.

Market bölümünden alım ve satım işlemleri gerçekleştirilmektedir. Alış emirleri ve satış emirleri olarak işlemler fiyatlandırılır.

Bitcoin ‘in Nakde Çevrilmesi

Bitcoin’de hesabınızı oluşturduktan sonra dilediğiniz zaman satış yapabilirsiniz. Kripto para cüzdan hesabınızdaki Bitcoin’leri nakde çevirmek yine borsa üzerinden gerçekleştirilir. Alıcı kasa burada farklı bir kişi değil yine işlem aldığınız borsa şirketidir.

Satış işleminiz gerçekleştikten sonra gelen para site üzerinden hesabınıza görülür. Bu parayı çekmek için para transferi talebi oluşturulur. Dilerseniz paranız sanal cüzdan hesabınızda kalabilir. Alt coin alabilir veya yine Bitcoin alabilirsiniz. Bu işlemler sırasında borsa sizden komisyon alabilir.

Bitcoin Satış Emirleri

Bitcoin’de satış işlemleri için emirler oluşturabilirsiniz. Bu emirler:

  • Limit emri

Her finansal ağda kullanılabilir. Limit emri verdiğinizde fiyat belirlenen orana geldiğinde doğrudan satış gerçekleşir.

  • Spor emri

Burada bir limit belirlenir. Alım ve satım işlemleri için kullanılabilir. Şu miktarda alım yap şu miktara düşerse doğrudan satış yap emridir.

  • Market emri

Market emrinde son fiyat üzerinden satış yapılmasıdır. Market satış emri girildiğinde satış doğrudan market fiyatı üzerinden gerçekleştirilir.

  • Devre kesici

Devre kesici fiyat farklarından korunmak için kullanılır. Bitcoin fiyatında sizin belirlediğiniz oran üzerinde bir düşüş yaşanır ise %5 ve üzeri düşüşlerde devre kesici devreye girer.

Bu emirler ile gerçekleşebilecek pozisyonlara karşı otomatik satış gerçekleştirebilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.