Dikkat Çeken Blockchain Uygulamaları

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blockchain Uygulamaları

Blockchain uygulamaları ve alanları hızla genişlerken, yeni tasarlanan birçok ürün veya hizmet yine de ilgi görmeye devam edecek. İşte sizin için bazı uygulamalar..

OpenBazaar

Blockchain Uygulamaları başlığında ilk uygulamamız OpenBazaar. Blockchain teknolojisini kullanan birkaç ticari site olmasına rağmen, OpenBazaar türünün ilk web sitesidir ve büyümeye devam etmektedir. Kullanıcılar, satın alınan özellikler için 50 farklı kripto para birimi kullanarak ödeme yapabilecekler. Projenin arkasında hiçbir şirket veya kuruluş bulunmadığından, ürünlerin satın alınması veya satılması için herhangi bir maliyet veya kısıtlama yoktur. Büyük teknik farklılıklara rağmen, Swarm City ve Public Market gibi projeler sıradan kullanıcılar için benzer hizmetler sunmaktadır.

Helvis

İnsanların sadece arabaları değil aynı zamanda bisikletleri, tekneleri ve diğer ulaşım yollarını da paylaşabileceği bir pazar yaratmayı planlıyor. Araçları ve yazılımları kullanarak, fikir, her aracı, sorun giderme ve bakım için mobil özellikli Nesnelerin İnternetine (IoT) ve GPS izlemeye dönüştürmektir. Helbiz yazılımı, kullanıcıların araçlarının kilidini açmalarına ve araçları için ödeme yapmak için kripto para birimlerini kullanmalarına olanak tanır. Bu projede en son yeniliklerden bazıları var, ancak HireGo ve Xain gibi gruplar var.

Sarafu-Credit

Kenya, mobil para ve mobil ödeme teknolojisini gönülden destekleyen ülkelerden biridir. Nüfusun üçte ikisinin her gün mobil ödeme yöntemlerini kullandığı düşünüldüğünde, blockchain teknolojisini benimsemek zor değil. Ayrıca Kenya, “topluluk para birimi” kullanan ilk ülkelerden biridir. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, tabandan gelen ekonomik kuruluşlar, çeşitli toplulukların ticaret kapasitesini iyileştirmek için Kenya ve Güney Afrika’da çeşitli topluluk para birimlerini işletti. Kenyalı satıcılar, topluluk para biriminin kripto para birimi sürümünü kabul ettikleri yazılı biçimde kabul etmek için blok zinciri girişimleri ve Bancor ile ortaklık halinde kayıt oldu.

RightMesh

Dünya nüfusunun yalnızca yarısı İnternet’e normal şekilde erişebiliyor, bu da milyarlarca insanın Web tabanlı eşler arası teknolojiden yararlanamayacağı anlamına geliyor. Bu kullanıcılar RightMesh’i kendi ağlarını oluşturmak için kullanabilirler ancak İnternet erişimi sınırlıdır. RightMesh, bu aracı kullanan milyarlarca insanın dezavantajlarını ortadan kaldırmaya çalışıyor. Bir kurbağa düşünün, zambak yaprağının üzerinden atlayabilir ve gitmek istediği yere gidebilir. Örgü ağdaki her telefon ve bilgisayar bir zambak yaprağını temsil eder ve aktarılan bilgi bir kurbağayı temsil eder.

RightMesh, bu cihazları Bluetooth veya wifi aracılığıyla doğrudan birbirine bağlayarak bir örgü ağ modeli oluşturur. İster mesaj, ister resim veya ödeme bilgisi gönderiyor olun, bilgilerin şifrelenmesi yoluyla ağ, yalnızca belirlenen alıcıların bu mesajı anlamlı bir şekilde alabilmesini sağlayabilir. Sonuç olarak eşler arası çalışabilen örgü uygulamaları ortaya çıkmıştır. RightMesh ile diğer örgü ağ sağlayıcıları arasındaki fark, blok zincirini uygulamalara yeni zambak yaprakları sağlamak için kullanan kullanıcılara ödül sağlamak için kendi kripto para birimini kullanmasıdır.

Beenest

Airbnb gibi, Beenest platformu da potansiyel müşteriler ve ev sahipleri için bir buluşma yeridir. Ek olarak, Beenest komisyon maliyetlerini azaltmak için blockchain teknolojisini kullanıyor. Ödeme işlemleri için Bee Token’i (uygulamanın kendi kripto para birimi) kullanıyorsanız, herhangi bir komisyon ödemeniz gerekmez. Diğer kripto para birimlerini kullanırsanız, Airbnb’den daha düşük bir komisyon ücreti garanti edecektir.

Chamapesa

Kenya’da mobil ödeme yöntemlerini kullanan bir diğer proje, akıllı telefonların ödünç verilmesini kolaylaştırmak için blockchain teknolojisini kullanan Chamapesa’dır. Kuruluş, mevcut yapıyı değiştirmediğini, ancak yalnızca topluluk finansman planlarını teşvik etmek için blok zinciri kullandığını belirtti.

Possible

Bunun Hollanda merkezli olabileceğini düşünüyorum ve insanları genellikle karlı olmayan işleri yapmaya teşvik ederek sosyal sermayeyi artırmayı amaçlayan “iyi sınıf” blok zincirine dahil edilebileceğini düşünüyorum. Sosyal geçmişi veya eğitim geçmişi ne olursa olsun toplumdaki herkese, yaptıkları her sosyal sorumluluk için aynı ücret ödenecektir. Sosyal sorumluluk bilincini geliştirmek için blockchain teknolojisini kullanan projeyle ilgili gelişime çok dikkat edeceğim ancak teknik detaylar kamuoyuna açıklanmadı.

Bu yazımızda sizlere Blockchain Uygulamaları adı altında birkaç uygulama hakkında bilgi sunduk. Blockchain ve kripto paralar hakkında daha fazla bilgi almak için Kripto Para kategorisi tam sizlere göre. Hadi inceleyelim..

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!