Star Atlas Nedir? [Atlas Coin Geleceği Detaylı İnceleme]

Star Atlas Nedir?
Star Atlas Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Star Atlas Nedir?

 

Star Atlas bir metaverse projesi olarak piyasaya sürülmüştür. Solana (SOL) ağının üzerine kurulmuştur ve Solana (SOL) ağının kullanılması sayesinde saniye başına işlem adedini destekleyebilecek çok güçlü ağa sahip olan bir platformdur. Solana ağı sayesinde saniyede 50.000 işlem gerçekleştirebilme özelliğine sahiptir.

Oyunun CEO’su Michael Wagner oyun ve Solana ağı için şu sözleri söyledi: “Star Atlas, oyunculara oyun içinde ki sanal kazançların gerçek dünya gelirine dönüştürülmesi yolu ile ekonomik faydalar elde etmeleri için insanlık tarihinde ki en güçlü olan fırsatı sağlayacaktır. Bu entegrasyon ile birlikte Solana’nın gelişen topluluğuna, ekosistemine ve sınıfının en iyisi teknolojisine bağlanarak Star Atlas’ın uzun dönemli hedeflerini optimize etmektedir. Star Atlas’ın genel vizyonu başka hiçbir Blokzincir’ de mümkün değildir.”

Oyun, 2620 senesinde geçer ve oyunda teknoloji olarak Unreal Engine 5’in Nanite teknolojisini kullanılmaktadır bu sayede de kullanıcılarına sinema tadında gerçek zamanlı ortamlara sahip olunması sağlanmış olur. Oyun içerisinde elde edilmiş olan NFT’ler (Non Fungible Token) oyun içerisinde bir ticarette kullanılarak gerçek dünya varlıklarına da etki sağlamayı amaçlamaktadır.

Kurucular tamamen merkezi olmayan bir anlayış üzerine oyunu inşa etmişlerdir. NFT’ler (Non Fungible Token) üzerinde de belli bir merkezi olmayanları korumak için oyun içinde ki varlıkların tüm haklarını oyuncuya ya da yatırımcıya sunmaktadır. Oyun içerisinde iki adet token bulunur. Bunlar ATLAS ve POLIS tokenleridir. POLIS tokena sahip olanlar bir proje üzerinde oy hakkına sahip olmaktadırlar. Bu sayede oyun içi karar alma süreci de belirli bir merkezi olmayıp kullanıcıların ve yatırımcıların oyun üzerinde söz sahibi olmasına imkân vermektedir.

Star Atlas Ekibinde Kimler Yer Alıyor?

 

Star Atlas Nedir? Star Atlas; CEO Michael Wagner, CRO Pablo Quiroga ve Operasyon Başkanı Deb Lucas tarafından kuruldu. Ekipte CEO olarak yer almış olan Michael Wagner oyunu hayata geçirmeden önce bir risk sermayesi şirketi olan aynı zamanda Blokzincir odaklı ürünler üretmeye odak haline getirmiş olan Multichain Ventures şirketinin de hem kuruculuğunu hem de yöneticiliğini beraber devam ettirmekteydi.

Pablo Quiroga ise biyoteknoloji alanında çalıştı. Operasyon başkanı Deb Lucas ise finans temelli bir geçmişe sahip olduğunu bilmekteyiz. 16 yıl Barclays Global Investors’da 7 yıl 4 ay ise Charles Schwab şirketinde yer aldığı söylenmiştir. Bunun dışında ise ekipte CPO görevinde yer alan Daniel Floyd ise daha önce de bir oyun şirketi olan 1047 Games’te Sanat Direktörü olarak görev almış ve Multichain Ventures’da bir dönem CEO pozisyonunda da çalışma fırsatı olmuştur.

 

Star Atlas’ı Eşsiz Kılan Nedir?

Star Atlas Nedir? Oyun, farklı çeşitleri bir araya getiren sinema tadında bir oyun deneyimi sunar. Oyun aynı sırada, içerisinde ki sahip olunan sanal varlıkları gerçek hayattaki para birimi ile değiştirilebilen sürükleyici bir metaverse oyun deneyimi sunmayı hedef haline getirmiştir. Metaverse alanında rakiplerini birçok alanda geride bırakarak onların önüne geçmeyi hedeflemektedir. Şimdiye kadar olan metaverse oyunlardan hiçbiri Star Atlas kadar farklı oynanış olasılığını bir arada sunmamıştır. Bazı oyunlar sanal varlıklar için diğer oyuncularla savaşma, bahis yaparak kazanma ya da ittifaklar kurma seçeneği sunarken oyun bunların hepsini bir arada yapmayı amaçlamaktadır.

 

Star Atlas (ATLAS) Token Nedir?

Star Atlas Nedir? Oyunda iki adet token bulunur. Bunlar ATLAS ve POLIS’ dir. Atlas, oyun içerisinde ki ticareti gerçekleştirecek olan token olarak kullanılır. Oyunu oynayan kişiler oyun içerisindeki gemileri, araziyi ve gemi içinde gerekli olacak ekipmanları ve gerekli diğer ekipman gibi oyun içi NFT ürünlerini de elde etmek için ATLAS tokenını kullanmak zorunda kılınmıştır. Daha kısa bir deyiş ile ATLAS, NFT pazarında baskın para birimi olarak hizmet verir.

 

Atlas Token Dağıtımı

Star Atlas Nedir? Oyun oluşturur iken gelecekte dolaşıma sunulacak olan tokenların %80’inin, kullanıcılar arasında performansı en yüksek olan oyunculara hediye edilmesi ve böylelikle oyuncuların gelir elde etmesi planlanmaktadır. ATLAS’ ın %20’si ortaklara dağıtıldığı açıklanmıştır. %45’i ise mining işlemlerini yapan madencilere ayrılmış iken geriye kalan %15’i ise platformun geliştirilmesi için yatırım almak amacıyla kullanılacaktır.

 

Star Atlas (POLIS) Token Nedir?

Star Atlas Nedir? POLIS, oyun içerisinde ki söz hakkında bulunmak isteyen kullanıcıların elinde tutması gereken bir token olduğunu söyleyebiliriz. Ekibin hedeflemiş olduğu herhangi bir merkeze sahip olunmayan bu yolla çözülmek istenmiştir. POLIS tokena sahip olan oyuncular ise hesabında tuttukları POLIS token sayesinde oyunu geliştirme ekibinin karar verme sürecinde rol oynayacaktır ve fikrini beyan edebilmelerine de fırsat sunulacaktır. Oylamalara ve yönetim ekibinin sunduğu fikirlere katkı sağlayabilmektedirler.

 

Polis Token Dağıtımı

Star Atlas Nedir? POLIS tokenın dağıtımı iki aşamada gerçekleşmektedir. Token arzının %20’si ilk aşamada satılmış ve geriye kalan POLIS tokenlar ise stake edenlere ödül olarak dağıtılır.

 

Token Ekonomisi

Star Atlas Nedir? Oyun içerisinde 2 adet token bulunmaktadır. Birincisi ATLAS ikincisi ise POLIS’ dir. ATLAS tokenın toplam ve en çok arzı 36 milyar adettir. Dolaşımda ise 2,16 milyar adet ATLAS token bulunmaktadır.

POLIS tokenın ise toplam ve en çok arzı 360 milyon adettir. Dolaşımda ise 216 milyon adet POLIS token bulunmaktadır. ATLAS tokenın piyasa değeri ise 5,5 milyar TL civarındadır. POLIS tokenın piyasa değeri ise 3 milyar TL civarındadır.

 

ATLAS Token Nereden Alınır?

Star Atlas Nedir? Türkiye’de, Türk lirası ile oyunun tokenı olan ATLAS’ı birçok sitelerden araştırıp kolayca satın alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!