0x ZRX Nedir? ZRX Coin Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

0x ZRX Nedir?
0x ZRX Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

0x ZRX Nedir

0x ZRX Nedir? 0x, platform tarafından 2016 yılında yayınlanan Kripto para birimi ZRX’dir. 0x, Ethereum blok zinciri sistemi ERC-20’ye dayanan bir Kripto para birimidir. 0x, Ethereum blok zinciri merkezi olmayan takaslar için açık bir protokoldür. 0x geliştiricileri, tüm varlıkların gelecekte bir token eşdeğer olacağına inandıklarından, bu tokenlerin birbirleriyle değiştirilmesine izin verecek güvenilir bir platform yaratmaya çalıştılar. Bu platform ile kullanıcılar sözleşmeler ve merkezi olmayan borsalarda işlem yapabilecekler.

Çoğu token projesinden farklı olarak 0x, hem ERC-20 hem de ERC-723 standartlarını doğrulamaktadır. Bu, menkul malların izinsiz kurumsal işlemleri gerçekleştirmesini sağlar. 0x protokolü esnek olsa da, menkul mal değişimi ikincil özellikte kalabilir. Son olarak, platformdaki ödemeleri ZRX tokenlerinde alınır. Böylece, piyasa yapıcılar ticaret ödülleri alırlar. Bunun dışında şirket herhangi bir ücret almamaktadır.

0x ZRX Nasıl Çalışır?

0x ZRX Nedir? ve Nasıl Çalışır? 0x merkeziyetsiz ticarete,  ağın şişmesini azaltan ve gas fiyatlarını düşüren blok zincir dışı bir sipariş vardiyası üzerinde odaklanılmaktadır. Ether Delta gibi bir borsada deneyimi olanlar için, zincir dışı siparişlerin faydasını zaten görebilirsiniz.

Para yatırmak, sipariş vermek, ticaret yapmak ve para çekme işlemleri arasında, gas ücretleri ivedi bir şekilde toplayabilirsiniz. Merkezi olmayan borsalar, güvenlik avantajları nedeniyle mükemmeldir, ancak bu nedenle, maliyet ve kullanılabilirlik açısından merkezi olmayan muadillerinin gerisinde kalırlar.

0x burada ortaya çıkmıştır. 0x protokolü, zincir içi yerleşimlerle bağlantılı olarak zincir dışı sipariş röleleri kullanarak merkeziyetsiz borsaları geliştirmeyi amaçlamıştır. Esasen bu, kullanıcıların başka bir kullanıcı tarafından doldurulacak bir döküm dizesi göndermesine olanak tanır. Böylece, işlemleri, yalnızca işlemi yürütüldüğünde ağ üzerinde yürütülür ve böylece ticari işlemlerle ilişkili gaz maliyetlerini azaltır.

Bunu yapabilmek için, 0x “röle” denilen şeyi kullanılır. Yayıncılar, kamu ya da özel sipariş defterleri vasıtasıyla emir yayınlamakla görevlidir. Sipariş defterlerini barındırarak, bir döviz kuru olarak etkin bir şekilde hareket ederek, ağa likidite getirirler. Bununla birlikte, borsadan dışında bir oyuncu bir ticareti gerçekleştiremez. Ancak ağa yayınlanmış yapımcı siparişlerini sunarak ticareti kolaylaştırabilir. Bir işlemin tam olarak yürütülebilmesi için, alıcının ihraççının imzasını kendi adına merkezi olmayan borsaya göndererek sipariş vermesi gerekir. Bu değişimi kolaylaştırmak için tazminat olarak, bir komisyonu, her işlem için 0x değerinde bir ZRX Kripto para birimindedir.

0x ZRX Madenciliği Var Mı?

0x ZRX Nedir? Madenciliği hakkında bilmemiz gerekenler nelerdir? 0x, madencilik dışı bir Kripto para birimidir. Tüm 0x miktarı şirket tarafından üretilir. 0x, toplamda 1.000.000.000 ZRX üretecektir. Şu anda pazarındaki 0x sayısı 625.958.624 ZRX’dir.

0x ZRX Nasıl Satın Alınır?

0x ZRX Nedir? Türkiye’de Türk Lirası ile 0x satın almak düşündüğünüzün aksine çok kolay ve hızlı bir işlemdir. Bilgiye ihtiyaç duymadan 0x satın alabilirsiniz. Şu anda Bitcoin, Tether ve Ethereum dahil olmak bunun gibi başka kripto para birimlerinin yanı sıra ABD doları, euro ve Güney Kore wonu dahil olmak üzere çeşitli para birimlerine karşı takas edilebilir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!