1inch Nedir? 1inch (1INCH) DeFi Platformu

1inch Nedir?
1inch Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1inch Nedir?

Merkezi olmayan borsa toplayıcı olarak bilinen 1inch, merkezi olmayan borsaları taramak ve en iyisini bulmak için bir uygulamadır. v2 güncellemesini Kasım 2020’de çalıştıran, 21 farklı borsadan fiyat bilgilerinin yanı sıra merkezi olmayan finansal uygulamalar ve kullanıcılardan alır.

İlk olarak ETH New York Hackathon’unda Sergej Kunz ve Anton Bukov tarafından düşünülen bu fikir, daha sonra yatırımcılarla yapılan görüşmeleri sonucunda Binance Labs, Galaxy Digital ve Pantera Capital tarafından 15 milyon dolar yatırım almışlardır.

1inch nedir sorusunun en basit cevabı, merkezi olmayan finans ekosisteminin bir parçasıdır. Yatırımcılar, merkezi olmayan borsalarda aracılar olmadan Kripto varlıkları satın alabilir ve satabilir. Aynı zamanda merkezi olmayan borsalar kimlik bilgileri gerektirmez. Yani Kripto cüzdanınız ile merkezi olmayana bağlanarak Kriptolarınızı anonim olarak alıp satabilirsiniz.

Kullanıcı fonu tutmaz. Bunun yerine fonlar kullanıcı cüzdanlarında tutulur. Kullanıcılar kendi coin’lerine sahiptir. Ticari işlemler kullanıcıların insiyatifindedir. Sizin kimlik doğrulamanız ve bir hesabınız olması gerekmez. Aksine siz cüzdanınızı bağlayabilir ve işlem yapabilirsiniz. Saldırıya uğraması pek olası değildir çünkü 1inch’te yedek parça tutulmaz.

1INCH token projesi

1inch nedir sorusunun yanı sıra 1INCH belirteci de önem arz etmektedir. 1inch belirteci, 1inch ağ platformuna dayalı yerel Kripto para birimidir. 1INCH belirteci, platformda bir yardımcı yönetim belirteci olarak işlev görür. Diğer bir deyişle 1INCH token sahipleri platformun işletilmesinde söz sahibidir.

1inch Network (1INCH) projesinin kurucuları kimlerdir?

1inch nedir ve platform hakkında bilinmesi gereken nedir

1inch Network platformu, Rus kökenli geliştiriciler Sergej Kunz ve Anton Bukov tarafından oluşturulmuş bir projedir.

1INCH token istatistikleri

1INCH tokenin toplam arzı 1,5 milyardır. Yayınlandığı gün, bu teklifin %6’sı dağıtıldı. Kalan %94’ün dört yıl içinde aşamalı olarak kullanımdan kaldırılacağı açıklandı.

1,5 milyar 1INCH tokenın dağıtımı aşağıdaki gibi planlanmıştır:

  1. Topluluk teşvikli destekler:%30
  2. Çekirdek katkı sunanlar: %22,5
  3. Destekçiler1:%18,5
  4. Ağ büyüme fonu:%14,5
  5. Destekçiler2: %12,2
  6. Küçük destekler: %2,3

1inch Network (1INCH) projesini özel yapan nedir?

1 inch nedir?

1inc ağ protokolü, mevcut en iyi fiyatı bulmak için birden fazla DEX’i bölerek çalışır.

Protokol, en iyi fiyatı bulmak için algoritmalar arasında arbitraj robotlarının bir kombinasyonunu kullanır. Ek olarak, 1inch Network kullanıcılarına bir dereceye kadar güvenlik sunar. Güvenli olmayan likidite kaynakları, kullanıcılar para kaybetmeden 1 inçlik toplama protokolüne bağlanabilir. Protokol, herhangi bir kaybı önlemek için işlemler sırasında güvenlik kontrollerini entegre eder.

Whitepaper: 1INCH token

Token ile ilgili belgelere resmi 1inch Network üzerinden erişilebilirsiniz. Dökümantasyon sayfasında 1inch Network’ün son sürümü detaylarıyla açıklanmıştır. Ağın yönetimi ile ilgili olarak, 1 inçlik Ağ DAO’su bir yönetişim aracı olarak öne sürülmüştür.

1INCH token nasıl alınır?

1inch nedir ? Aralık 2020’de 1INCH Kripto para birimi “tokenini” piyasaya sürdü. 1INCH bir yönetimi “token”ıdır. Ayrıca platform, 2020’nin sonunda Kripto para biriminin lansmanını kutlamak için kullanıcı için özel bir airdrop düzenledi. 24 Aralık 2020’den önce platformda kullanıcılar bu “airdrop’undan faydalanmıştır. Şu anda kullanıcıları, platforma likidite katkıda bulunarak 1 inç “token” kazanma fırsatına da sahipler. “Token” kazanmanın en kolay yolu 1 inçlik platforma likidite sağlamaktır. CoinMarketCap verilerine göre 1INCH 1,5 milyar arza sahip ve şu anda verilen arz 180,4 milyon.

1inch Network (1INCH) Sıkça Sorulan Sorular

1inch Network (1INCH) nedir?

1inch Network (1INCH), birçok merkezi olmayan borsadan güncel bilgileri toplayarak kullanıcıların en iyi fiyatlara erişebilmesini sağlayan bir DEX aggregator platformu olarak bilinir.

1inch Network (1INCH) hangi blok zincirlerdeki verileri toplar?

1inch Network, verilerini blok zincir ekosistemlerindeki 116 farklı kaynaktan toplar Ethereum, BNB Chain ve Polygon.

1INCH token ne işe yarar?

1INCH token, 1inch Network yönetimi ve yarar tokenıdır. 1INCH token sahipleri, DAO yoluyla ağdaki kararlarda söz sahibi olabilirsiniz.

1INCH token toplam arzı ne kadar?

1inch nedir  ve arzı ne kadardır? 1INCH token toplam arzı 1,5 milyardır.

 

1inch (1INCH) DeFi Platformu Token’i Nedir?

1inch nedir, DEX’lerde en iyi Kripto para birimini toplayan merkezsiz bir borsasıdır. Platform, Aralık 2020’de 1INCH “ tokenı” piyasaya sürdü. Merkezsiz borsalar, üçüncü bir tarafça yönetilmeyen Kripto para borsalarıdır. 1inch, platformunun kullanıcılarına en yenilikçi DeFi limit düzenini sunar. Kullanıcılar, protokollerinde ticaret yapabilir, para yatırabilir ve bu yenilikçi limit emri aracılığıyla Kripto varlıklarını farklı havuzlar arasında taşıyabilir. Haziran 2021’den bu yana, 1 inç kullanıcılarına Ethereum’da 50’den fazla kaynak, Binance Akıllı Zincirinde 20 ve Polygon ağında 8’den fazla likidite kaynağı sunuyor. Bu merkezsiz değiş tokuşlar, Uniswap, Balancer gibi protokolleri içerir.

 

 

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!