Algorand ALGO Cüzdan Nedir? Cüzdan Çeşitleri Kaça Ayrılır?

Algorand ALGO Cüzdan
Algorand ALGO Cüzdan
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Algorand ALGO Cüzdan

Bilgisayar bilimcisi ve MIT profesörü Silvio Micali aracılığıyla Haziran 2019’da başlatılmış olan Algorand, herkesin üzerine inşa edebileceği ve izinsiz, açık kaynaklı bir blok zinciri ağı olduğunu söyleyebiliriz. Algorand, hız, güvenlik ve ademi merkeziyetçilik için blok zincirini üçlemesine ulaşımı çözmek için oluşturulmuş merkezsiz bir ağdır. Algorand’ın diğer blockchain projelerinden en büyük farkının ölçeklenebilir olması ve hızlı bloklama süresi olduğu bilinmektedir.

Algorand cüzdanı sahip olduğunuz Algorand değerini depolayan bir cüzdan olduğunu söyleyemeyiz. Fakat Algorad cuzdanları sahip olduğunuz Algorand değerlerini kullanabilmeniz için gerekli olabilecek olan özel ve genel anahtarı içinde barındıran yazılımlardır. Algorand cüzdanları ALGO bakiyenizi görebileceğiniz, bakiyelerinizi Blockchain (blok zincir) sistemi ile diğer ALGO cüzdanlarına transfer işlemleri yapmanıza olanak sağlar.

Tüm Algorand cüzdanlarının bir kod bulunmaktadır ve bu adres kod rakam ve harflerden oluşan 26-35 karakterlik bir koddur. Algorand cüzdanınızın başkaları tarafından görüntülenebilen ve cüzdanınıza ALGO göndermelerini sağlayan Genel Anahtar olarak isimlendirilen bir nevi adresdir. Bu adres sayesinde başka cüzdanlardan, kendi cüzdanınıza ALGO yatırabilirsiniz. Sahip olduğunuz Algorand cüzdanından başka bir cüzdana Algorand gönderme işlemi için yapmanız gereken tek şey cüzdanınızın Özel Anahtar kodunu kullanmak olacaktır. Algorand cüzdanı ile ALGO teknolojisinin temelini oluşturan Block zinciri sistemine katılabilirsiniz. Algorand ALGO Cüzdan çeşitlerini inceleyip yatırım tercihi yapabileceğiniz yazımıza Algorand ALGO Cüzdan çeşitleri ile devam ediyoruz.

Algorand cüzdanı ile ALGO bakiyenizde gerçek para (Türk Lirası, Dolar, Euro vb.) birimlerine dönüştürmeniz pek mümkün değildir. Algorand bakiyenizi gerçek para birimlerine dönüştürmek için değişim borsalarını kullanmanız gerekir.

3 şekilde Algorand (ALGO) cüzdanları bulunmaktadır.

Masaüstü Algorand (ALGO) Cüzdanları

Algorand ALGO Cüzdan çeşitlerinden ilki Masaüstü Algorand ALGO’dur. Bu programları bilgisayarınıza indirip kullanabileceğiniz cüzdan programlarıdır. Algorand cüzdanınıza ait olan genel ve özel anahtarlarınız bilgisayarınızın belleğine kayıtlıdır. İnternete bağlı bir Algorand cüzdanı olduğundan dolayı internet üzerinden gelebilecek tehlikelere açık bir konumdadır. Sık sık ALGO transferi yapacak ve küçük miktar bulunduracak kullanıcılar için uygun bir cüzdandır.

Paper (Kâğıt) Algorand (ALGO) Cüzdanları

Paper (kâğıt cüzdan) cüzdanlar Algorand cüzdanlarınızın Genel Anahtar ve Özel Anahtar kodunuzun kayıtlı olduğu kâğıtlardır. Paper ALGO cüzdanlarında adres bilgileriniz QR kod şeklinde gösterilir. paper ALGO cüzdanı İnternet bağlantısı olmadığı için internet üzerinden gelebilecek saldırılara karşı en güvenli cüzdan olabilir. Özel tasarım Paper ALGO cüzdanı oluşturabileceğiniz hatta çıktı şeklinde cüzdan bilgilerinizi kendiniz de oluşturabilirsiniz. Fiziksel bir Algorand cüzdanı olması ve cüzdan bilgilerinizin üzerinde yazılı olduğundan, cüzdanınızı kaybetmeniz durumunda tüm Algorand hesabınızı kaybetmiş olursunuz.

Web (Online) Algorand (ALGO) Cüzdanları

Algorand ALGO Cüzdan sonuncusu ise, web online algorand cüzdanlarıdır. Web algorand Cüzdanları, cüzdan hizmeti sağlayan firmalar tarafından algorand bakiyelerinin korunduğu cüzdan modeline verilen isimdir. Algorand web cüzdan hizmeti veren firmaların güvenilirliğine dikkat etmek gerekiyor. Alışveriş yapabileceğiniz borsalarında sahip olabileceğiniz Algorand cüzdanlardır. Web cüzdanlarının en büyük avantajı, internet bağlantınızın olduğu her yerden erişebilmeniz ve işlem yapabilmenizdir. Bu Algorand cüzdanınız ile başka Algorand cüzdanlarından kendi cüzdanınıza ALGO yatırabilir ya da dilerseniz başka Algorand cüzdanlarına ALGO çekebilme imkânını kullanıcılarına sunmayı sağlamaktadır.

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!