Altcoinler Hakkında Detaylı İnceleme
Altcoinler Hakkında Detaylı İnceleme
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altcoinler Hakkında Detaylı İnceleme

 

İlk dijital para birimi olan Bitcoin, kripto para ekosisteminde ortaya çıktı ve çoğunuz Bitcoin White Paper dediğimiz projeden haberdarsınız. Ancak kripto para birimlerini anlamaya başladığımızda ilk olarak Bitcoin ile karşılaşırız. Hatta bazıları Bitcoin ve blockchain teknolojisinin aynı olduğunu düşünüyor. Bu noktada iş detaylara gelince insanlar Bitcoin ile sınırlı kalmayıp altcoinleri de içeren bu ekosistemi keşfetmeye başlıyor.

Peki bu altcoin nedir diye sorarsanız altcoin kelimesi Bitcoin’in alternatifi kelimesinin kısaltması olarak karşımıza çıkıyor ve Bitcoin dışındaki diğer tüm kripto para birimlerine altcoin deniyor. Binlerce olmasa da yüzlerce altcoin var ve sayı her geçen gün artmaya devam ediyor. Birçok altcoin, Bitcoin’in karşılaştığı sorunları çözmeyi amaçlıyor ve yatırımcılara farklı avantajlar sunuyor.

Sürekli büyümeye odaklanan ilk altcoin olan Litecoin, hala yatırımcı arıyor. Bazı altcoinler, Bitcoin’in sunmadığı özellikleri ve yenilikleri sunmayı amaçlar. Örneğin Ripple, parasal ödemeleri kolaylaştırarak hizmet sunmayı hedefliyor. Ethereum, üzerinde proje geliştirilmesine izin verir ve bu tür birçok proje vardır. Bitcoin meraklıları altcoinleri daha da gereksiz bulsa da, altcoinler ekosisteme birçok yönden muazzam katkıda bulunur.

Bitcoin ile karşılaştırıldığında birçok altcoin, daha hızlı aktarım hızı ve daha düşük işlem ücretleri gibi avantajlara sahiptir. Bu noktada Bitcoin’e bir alternatif olarak bakmak kaçınılmazdır. Altcoinler genellikle Bitcoin fiyatından etkilenir ve buna göre hareket eder.

En Büyük Altcoin: Ethereum Ethereum, Bitcoin’den sonra en büyük pazar hakimiyetine sahip altcoindir. İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, akıllı sözleşmelerin yazıldığı merkezi olmayan açık kaynaklı bir blok zinciridir. Geçen ayki Birleştirme güncellemesinden önce, Ethereum madencileri, onaylanan her işlem için ödüllendirildi ve Ether verildi. Ancak, yeni bir güncelleme sayesinde, artık stake edilen her Ether için bir komisyon alacaklar.

Aslında altcoinlerin en önemli görevi bir yana bırakılırsa hem altcoinler hem de Bitcoin yüksek riskli yatırımlar olarak görülüyor. Bitcoin’in fiyatı geçen yıl 69.000$’a ulaştığında, birim maliyetinin oldukça yüksek olması, yatırımcıları ve hatta proje üreticilerini altcoin’lere odaklanmaya yöneltti. Sepetler söz konusu olduğunda, altcoinler aslında çok önemli bir yatırım ürünü haline geldi. Yatırımcılar projeleri hakkında okuyabilir ve en sevdikleri altcoinleri sepetlerine yani portföylerine ekleyebilir ve bu varlıkları genişletebilirler.

 

Ancak yatırım yaparken şunlara dikkat etmekte fayda var:

• İçinde çok fazla kripto para bulunan ve fiyatları manipüle edilen altcoinlerden uzak durmakta fayda var.

• Yalnızca projelerini araştırdığınız ve güvendiğiniz altcoinlere yatırım yapın.

• Uzun vadeli veya kısa vadeli yatırımlarınızı ayrı cüzdanlara ayırın.

• Asla kaybettiğinize pişman olacağınız bir parayla yatırım yapmayın.

Bize gelecekte ne yaşayacağımızı sorarsanız, kripto para dünyası zorlu bir 2018 geçirdi. Ardından 2020 yılında başlayan ve 2021 yılının sonuna kadar süren boğa piyasası ile yatırımcılar ve sektör iyice ısındı ve bu süreçte birçok altcoin projesi hayata geçirildi. Bu yılki ayı piyasasının başlamasıyla birlikte Bitcoin’de balon olup olmadığına dair söylentiler yeniden dolaşıyor ve yaklaşmakta olan boğa piyasası kesinlikle insanların görüşlerini yeniden değiştirecek.

 

Altcoin satın almadan önce dikkat edilmesi gerekenler:

  • Kripto para birimlerinin net değere, kanıtlanmış projelere ve sağlam bir altyapıya sahip olması önemlidir.
  • Bir projenin ne kadar çok destekçisi olursa hayatta kalma olasılığı o kadar artar.
  • Projeyi ve projeyi yapan kişilerden oluşan ekibin teknolojiye ayak uydurabilmesi için sürekli yenileri ile güncellenmesi çok önemlidir.
  • Son olarak kripto para ticareti yapmak isteyenlerin sayısı her geçen gün arttıkça yatırım oranı da artacaktır.

 

 

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!