Ampleforth Governance Token FORTH Nedir? [Detaylı İnceleme]

Ampleforth Governance Token FORTH Nedir?
Ampleforth Governance Token FORTH Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ampleforth Governance Token FORTH Nedir?

Ampleforth Governance Token FORTH Kripto para birimi; Bitcoin, altın, gerçek para ve emtia tedarikinde esneklik vaat eden bir projedir. Tedarik esnek kaldığı için güvenilir olduklarını iddia ediyorlar.

Reel sistemlerde önemli bir yer tutan altın ve gümüş gibi madenlerin arzı sınırlı olduğu için bu değerli varlıklar bağımsız olarak değerlendirilir. Enflasyonist değişikliklere karşı önemli direnç sunmalarına rağmen, talepteki artışlara karşı etkisizdirler. Bu artan talepler, altın ve gümüş gibi değerli madenleri savunmasız bırakır.

Ampleforth Governance Token FORTH, talepteki bu artışlara karşı koymayı amaçlıyor. Kurucuları, bunun arz üzerine anında fiyat değişen sentetik bir para birimi olduğunu söylüyor. Otomatik tedarik ile güçlü deflasyona karşı savunmayı amaçlar.

Ampleforth, Kripto para birimi değerinde kısa, orta ila uzun vadeli bir yatırım olarak kabul edilir. Kısa vadede kendisini alternatif bir Kripto cüzdanı olarak sunuyor. Orta vadeli planlarında, merkezisiz bankalara rezervleri için bir garanti vermeyi amaçlıyor. Uzun vadede, Ampleforth bir merkez bankası Kripto para birimilerine karşı bir seçenek olarak kullanılabilir.

Ampleforth Governance Token FORTH Nedir? ve Ampleforth AMPL Nasıl Çalışır?

Ampleforth (AMPL) her zaman arz-talep dengesinin fiyatı dengelemeye uygun olduğu yeri arar. Bu dengeyi sağlamak için, gerekirse fiyatı azaltarak veya artırarak doğrudan müdahale eder. Bu müdahale ile fiyatı sabitlemeyi amaçlar.

Ampleforth, talebi değişiminde fiyatı değiştirmek yerine 1 AMPL miktarını değiştirme yöntemini tercih eder.

Bir örnekle açıklayalım:

Diyelim ki Ali 1 AMPL için 1 dolar ödüyor. AMPL fiyatı taleple birlikte 2dolara yükseldiğinde, sistem Ali’ye otomatik olarak 1 AMPL gönderecek ve cüzdanında tanesi 1 dolara 2 AMPL olacaktır. Gün sonu Ali’nin elinde tanesi 1 dolara 2 tane AMPL bulunur.

Diyelim ki bu sefer Ali’nin 2 AMPL almak için 2 dolar ödedi. AMPL fiyatı talebin düşmesiyle 0,5 dolara düşer. Otomatik olarak Ali’nin elindeki 1 AMPL alınır ve böylelikle Ali’nin cüzdanında 2 değil 1 adet AMPL olacaktır. Gün sonu Ali’nin elinde tanesi 1 dolara 1 tane AMPL bulunur.

Örnekte de görmüş olduğunuz üzere sistem, 1 AMPL miktarı her zaman 1 dolara eşit olacak şekilde miktarını otomatik olarak değiştirmektedir.

Ampleforth Governance Token FORTH Nedir? ve Ampleforth (AMPL) Miktarı Nasıl Değişir?

Miktar değişimlerinde şiddetli hareketlerin çok fazla olmaması amacıyla tutar ve fiyat dengeleme işlemi 10 günlük periyotlarda gerçekleşmektedir.

Bir örnek üzerinden ilerlersek, Borsalarda AMPL fiyatı 1.5 $ olduğunda, üretilmesi gereken AMPL miktarı toplam arzının %50 fazlası olması gerekmektedir. Hepsini tek seferde vermek yerine 50’yi 10’a bölerek toplam arzı yalnızca %5 arttırır. Ertesi gün fiyatını tekrar kontrol edip üretmesi veya geri çekilmesi gereken miktarın yalnızca 10’da biri kadarını işleme alınır. Bu sayede fiyatların ve arzın ani dalgalanmalarını önler ve fiyatın zamanında dengesini sağlar.

Ampleforth Governance Token FORTH Nedir? ve Ampleforth (AMPL) Geyser Projesi Nedir?

Ampleforth (AMPL), Geyser projesi ile ekosistem şeklinde bulunan AMPL Kripto para bakiyelerini, Uniswap V2’de likidite sağlayanlara dağıtılmaktadır. Likidite tutarınızı yükselttiğiniz oranda ve tuttuğunuz süre boyunca AMPL havuz hisseniz artmaktadır.

Geyser projesindeki AMPL havuzları kademeli açılırlar. Likidite sağlayanlar bu havuzlar aracılığıyla paylarını alabilmektedirler.

Belirteçler yatırıldıktan sonra, sistemdeki AMPL ve ödüllerinizi Gayzer ara yüzünden görüntüleyebilirsiniz. İstediğiniz de AMPL bakiyenizi arttırabilir ve ödülünüz oluştuğunda hissenizi alabilirsiniz.

Geyser projesinin amacı, AMPL’nin dünya çapında yayılmasını sağlamak ve bu projeyi destekleyenleri ödüllendirmektir.

Ampleforth Governance Token FORTH Nedir? ve Ampleforth (AMPL) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Ampleforth (AMPL) madenciliği yapılarak elde edilen bir Kripto para birimi değildir. Tüm arz, yaratıcısı olan kuruluş tarafından sağlanır. Toplam talep edilecek Ampleforth tutarı 340.981.448 AMPL’dir. Günümüzde piyasada dolaşımda bulunan Ampleforth tutarı130.810.619 AMPL’dir.

Geyser projesine dâhil olmadığınız sürece Ampleforth kazanabilmeniz mümkün değildir. Bu proje ile birlikte genel stake sistemi gibi bir yöntem ile AMPL kazanmanız mümkündür.

Ampleforth Governance Token FORTH Nedir? ve Ampleforth (AMPL) Nasıl Satın Alınır?

Türkiye’de, Türk Lirası ile Ampleforth (AMPL) satın almak oldukça kolay ve hızlı birşekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir teorik bilgiye ve resmi belgeye ihtiyacınız olmadan satın alabilirsiniz.

 

 

 

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!