(ANC) Nedir ?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

(ANC) Nedir ? sorusunun yanuıtı olarak ;Terraform Labs, DAI dolaşımını geçme yolunda ilerleyen (UST) stabilcoinine yönelik talebi artırmayı beklediği, borç verme ve tasarruf protokolü olarak geçen Anchor Protocol’ü başlattı.
Anchor Protocol’ün yerel sahibi ANC’dir. ANC, stake eden kullanıcılar tarafından doğrulanabilecek yeni yönetim sistemi oluşturmak için kullanılabilir. Anchor Protocol, son 7 gün içerisinde artışa geçti. Anchor Protocol’ün dolaşım arzı 103.379.103’tür.Stablecoin‘in çekiciliğini arttırmak için Anchor Protocol, net karlılık ve öngörülebilirliği dengeleyerek diğer Merkezi Olmayan (DeFi) tekliflerinden daha veri gösteren getiriler vermeye çalışmaktadır. Geliştiricilere göre bu, Terra’nın kendi blok zincirinden doğrulama ödüllerinden gelecek, ancak sonunda bu tür ödüller diğer zincirlerden de entegre edilecek. Anchor Protocol hız kazanırsa, DeFi alanında güçlü bir karakter haline gelebilir ve Ethereum‘u da geçeceği varsayılmaktadır.


ANC Token Nedir?


ANC Token, Anchor’un getirisinin bir kısmını yakalamak üzere yapılmıştır ve değerinin (AUM) ile doğrusal olarak ölçeklenmesine izin verilir. Anchor Protocol ücretlerini ANC pay sahiplerine payları kadar dağıtır ve Anchor’un çekiciliği arttıkça pay sahiplerine fayda sağlar. ANC’nin sahipleri , protokolü daha da hak eden teklifleri, tartışmaya ve oylamaya teşvik edilir.
ANC ayrıca borçlanma talebini ve ilk mevduat oranı istikrarını önyüklemek için teşvikler olarak kullanılır. Protokol, ANC tokenlerini ödünç alınan miktarla alakalı olarak stabilcoin borç sahibi olanlara her blokta dağıtır.

ANC Token Özellikleri


ANC, Anchor’un AUM’uyla alakalı olarak artan bir satın alma baskısı oluşturur. Protokol ücretleri, Terraswap’tan ANC tokenleri satın almak için kullanılır ve bunlar daha sonra ANC stakerlarına stake etme ödülleri olarak verilir.

bAsset Ödülleri


Yatırılan bAsset teminatlarından elde edilen ödüllerin bir kısmı ANC satın almak için kullanılırken, geri kalanı getiri rezervini yenilemek için kullanılır. ANC satın alımları için kullanılan bAsset ödüllerinin getirisi, getiri rezervinin envanteri yeterli bir seviyeye yükselirse, yönetim kapsamlı bir halde yapılabilir. Bir kredi likidite edildiğinde, tasfiye edilmiş teminat değerinin %1’i getiri ayırmaya gönderilir ve bunun bir kısmı ANC satın almak için kullanılır. Bu ücret, teklif primlerinden ayrı olarak yapılır.

Reserve Rights Nedir ? sorununun yanıtı için tıklayınız…

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!