Bitcoin Cash Cüzdan Nedir? Kaça Ayrılır?

Bitcoin Cash Cüzdan Nedir?
Bitcoin Cash Cüzdan Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Cash Cüzdan

Bitcoin Cash, 2017 de Bitcoin blok zinciri üzerinden farklı olarak tasarlanmış bir Kripto para birimidir. BCH olarak gösterilir. En fazla işlem gören Kripto paralar arasına yer almaktadır.

Bitcoin sisteminde var olan blok kaydeden işlemlerin belli bir sınır ile kısıtlanması, yapılan işlemlerin daha yavaş gerçekleşmesine neden olur. Bitcoin Cash ile bu sorunun önüne geçilmiş olunup para gönderilip transfer işlemlerindeki zorlukların aşılması hedeflendirilmiştir.

Bitcoin sisteminde karşılaşabileceğimiz bazı sorunların giderilmesi birçok defa gündeme gelmiş olmasına rağmen merkezsiz bir yapıda olması bu tarz bir yeniliğin gerçekleştirilmesini engellemekte. İlk kurulma nedeni art niyetli kullanımı engellemek olan bu sistemin Bitcoin’in popülerliğinin çoğalması ve kullanıcı sayısının artması ile birlikte sorunları da beraberinde getirdi. Bitcoin kurucuları bu sorunlardan kurtulmak yerine aynı blok zinciri üzerinden yeni bir Kripto para oluşturmayı seçmişlerdir.

Bitcoin Cash ortaya çıktığı zamanlarda, kullanıcıların hesaplarına Bitcoin adedi kadarınca Bitcoin Cash miktarı bulunurdu. Bitcoin Cash kime ait? Kurucusu kim? Bitcoin Cash’in Kurucusu Satoshi Nakamoto adlı kışı ya da kişiler tarafından çıkarıldığı biliniyor.

Bitcoin Cash (BCH)   cüzdanları sahip olduğunuz Bitcoin Cash (BCH)   değerini depolayan bir cüzdan değildir. Sahip olduğunuz Bitcoin Cash (BCH)   varlığınızı kullanmak için gerekli olan size özel anahtarı bulunduran yazılımlardır. Bitcoin Cash (BCH)   cüzdanınızdan bakiyenizi kontrol edebilir ve bakiyenizi blok zinciri üzerinden diğer Bitcoin Cash (BCH)   cüzdanlarına aktarım yapmanızı sağlar. Bütün Bitcoin Cash (BCH)   cüzdanlarının adresi bulunmaktadır, bu adres kod en az 26-35 karakter olmalı rakam ve harflerden oluşmalıdır.

Cüzdanınızın başkaları tarafından görülmesi ve cüzdanınıza Bitcoin Cash Cüzdan göndermesine aracı olan Genel Anahtar Bitcoin Cash (BCH)   cüzdanınızın adresidir. Bu adres sayesinde farklı cüzdanlardan, kendi cüzdanınıza Bitcoin Cash (BCH) yatırabilirsiniz. Bitcoin Cash (BCH)   cüzdanınızdan başka bir Bitcoin Cash (BCH)   cüzdanına Bitcoin Cash (BCH)   göndermek için, cüzdanınızın gizlilik kodunu yani Özel Anahtar kodunu kullanmanız gerekir. Bitcoin Cash Cüzdan ile Bitcoin Cash (BCH) teknolojisinin temelini oluşturan sisteme katılabilirsiniz.

Bitcoin Cash (BCH)   cüzdanınız ile hesabınızdaki Bitcoin Cash (BCH) miktarını gerçek para birimine (Türk Lirası, Dolar, Euro vb.)dönüştürmeniz mümkün değil. Bitcoin Cash (BCH) bakiyenizi gerçek paraya çevirebilmeniz için değişim borsalarını kullanmanız gereklidir.

3 şekilde Bitcoin Cash (BCH) cüzdanı bulunmaktadır.

Masaüstü Bitcoin Cash Cüzdan

Bilgisayarınıza indirip kullanabileceğiniz bir cüzdan programıdır. Cüzdanınızın genel ve özel anahtarlarınız bilgisayarınızın hafızasındadır. Bir Bitcoin Cash (BCH)   cüzdanı olduğu internete bağlı için, internet aracılığıyla oluşabilecek tehlikelere açıktır. Aktif Bitcoin Cash (BCH)   transferleri yapacak ve küçük miktarlar tutacak kullanıcılar için uygun bir cüzdandır.

 

Paper (Kâğıt) Bitcoin Cash Cüzdan

Paper (kâğıt cüzdan) cüzdanlar Bitcoin Cash (BCH)   cüzdanlarınızın Genel Anahtar ve Özel Anahtar kodunuzun kayıtlı olduğu kâğıtlardır. Paper Bitcoin Cash (BCH)   cüzdanlarında adres bilgileriniz QR kod şeklinde gösterililir. paper Bitcoin Cash (BCH)   cüzdanı İnternet bağlantısı olmadığı için internet üzerinden gelebilecek saldırılara karşı en güvenli cüzdan olabilir. Özel tasarım Paper Bitcoin Cash (BCH)   cüzdanı oluşturabileceğiniz hatta çıktı şeklinde cüzdan bilgilerinizi kendiniz de oluşturabilirsiniz. Fiziksel bir Bitcoin Cash (BCH)   cüzdanı olması ve cüzdan bilgilerinizin üzerinde yazılı olduğundan, cüzdanınızı kaybetmeniz durumunda tüm Bitcoin Cash (BCH)   hesabınızı kaybetmiş olursunuz.

 

Web (Online) Bitcoin Cash Cüzdan

Web Bitcoin Cash (BCH)   Cüzdanları, cüzdan hizmeti sağlayan firmalar tarafından Bitcoin Cash (BCH)   bakiyelerinin korunduğu cüzdan modeline verilen isimdir. Bitcoin Cash (BCH) web cüzdan hizmeti veren firmaların güvenilirliğine dikkat etmek gerekiyor. Alışveriş yapabileceğiniz borsalarında sahip olabileceğiniz Bitcoin Cash Cüzdan. Web cüzdanlarının en büyük avantajlarından biri; internet bağlantınızın olduğu her yerden erişebilmeniz ve işlem yapabilmenizdir. Bu Bitcoin Cash (BCH)   cüzdanınız ile başka Bitcoin Cash (BCH)   cüzdanlarından kendi cüzdanınıza Bitcoin Cash (BCH)   yatırabilir ya da dilerseniz başka Bitcoin Cash (BCH)   cüzdanlarına Bitcoin Cash (BCH)   çekebilme imkânını kullanıcılarına sunmayı sağlamaktadır.

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!