Bitcoin Mikseri Nedir ?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Mikserin ne olduğunu duydunuz mu? Bitcoin karıştırıcı veya Bitcoin karıştırma çözümü, kullanıcıların Bitcoin’lerini karıştırarak insanların mahremiyetini korumaya yardımcı olan bir hizmet olarak tanımlanabilir. Bu yazımızda Bitcoin Mikseri Nedir ? sorusunu yanıtlıyoruz.

Bitcoin Mikseri Nedir ? Ne Anlama Gelir ?

Bitcoin adresleri aslında anonimdir. Bu cüzdanlara “takma adlar” da denir. Ama cüzdan adresi. Cüzdanın adı, sahibinin kimliğini gerçekten açıklamıyor. Bununla birlikte, Bitcoin’i bir borsadan kişisel cüzdanınıza aktarırsanız ve bir KYC (Müşterinizi Tanıyın) işlemi gerçekleştirirseniz ve kimlik bilgilerinizi borsayla paylaşırsanız, borsa artık cüzdanın size ait olduğunu varsayacaktır veya en kötü durumda. Bu durumda, cüzdanın sahibinin size bağlı olduğunu biliyor olabilirsiniz.

Aslında, adınızı cüzdanın üzerine yazmanın bir anlamı yok. Elbette daha gelişmiş kişilik analizi yöntemleri var. Bu, cüzdanı size bağlamanın ve bu bilgileri borsayla paylaşmanın yoludur. Bu noktada, cüzdan sahibi, bitcoinlerini nasıl ve nerede kullanacağı da dahil olmak üzere bir sonraki hamlesiyle ilgili tüm bilgileri açığa çıkardı, böylece gizlilik olarak tanımlanan tüm bilgiler ortadan kalktı. Bu işlemler Bitcoin defterinde açıkça görüntülenebilir. Elbette bu durum için farklı çözümler geliştirilmiştir.

Bunların yanında Twitter ve İnstagram hesaplarımızı takip edip anlık haberlere, yazılara ulaşabilirsiniz.

Merkezi Mikserler

Yıllar geçtikçe, Bitcoin hibrit teknolojisi geliştirilmiştir. Hem merkezi hem de merkezi olmayan yöntemler çözüm olarak kullanılabilir. Ana bitcoin karıştırma hizmeti, kullanıcılardan bitcoin alır ve başka bir cüzdandaki bitcoinleri yeni bir yapay cüzdana gönderir. Bu hizmeti ne kadar çok kişi kullanırsa, işlemlerinizin ve izlemenizin güvenlik seviyesi o kadar yüksek olur. Bu akıllı aktarımlar, bireyler için mahremiyet sağlar. Ama bir dereceye kadar. Temel kodlayıcı, insanlara iki farklı sorunu beraberinde getirir. Birincisi, gizlilik zorunlu kılsa bile, kodlayıcı kim olduğunu bilir. İkincisi ve daha da kötüsü, karıştırıcı size bitcoin göndermeyecektir. Bu nedenle, bitcoinlerinizin çalınması, kaybolmasıdır..

Karıştırma Servisleri Engellenebilir Mi?

Bu önemli bir konudur, ancak engelleme süreci yargı alanından yargı alanına değişebilir. Bu, ülkenin hukukuna ve yargı yetkisine bağlıdır. Geçmişte kara para aklamak için kullanılan bazı musluklar kapatılmıştır. Fransız ve Lüksemburg polisinin yardımıyla kara para aklama nedeniyle dükkan kapatıldı. Aslında, merkezi hükümet için, merkezi karıştırma hizmetini kapatmak çok zor bir süreç değildir, ancak merkezi olmayan bir sistem veya yetki eksikliği nedeniyle, merkezi olmayan karıştırıcıları kapatmak ve cezalandırmak çok daha zordur. Yasa başlamadan önce sistemi cezalandırmak ve cezalandırmak uzun ve zahmetli bir görev olacaktır. Kanaatler devam etse bile, birçok merkezi ve ademi merkeziyetçi Bitcoin hibrit hizmeti çalışmaya devam edecektir.

Bu yazımızda sizlere Bitcoin Mikseri Nedir ? sorusunun yanıtını verdik. Kripto para piyasasında al sat ile ilgili bilgi almak isterseniz, Kripto Al Sat Nedir ?

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!