Bitexen Nedir? Bitexen Borsası Güvenilir Mi? [Detaylı İnceleme]

Bitexen Nedir
Bitexen Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitexen Nedir?

Bitexen Nedir? Bitexen Borsası Güvenilir mi? Türkiye’de kurulu ve İTÜ ARI Teknokent teknoloji geliştirme bölgesinde faaliyet gösteren Bitexen teknoloji A.Ş tarafından geliştirilmiş bir online dijital varlık alım satım platformudur. Bitexen nedir? bankacılık, parite ve türev yatırım araçları alım satım platformları, ödeme sistemleri, bilgi güvenliği, finansal suistimallerin önlenmesini ve inovasyon konularında yıllarca çalışılmış olan Türk mühendisleri tarafından geliştirilmiş bir platformdur. İTÜ Arı merkezli bir Fintech şirketi olan Bitexen 2018 yılında kuruldu. Aradan geçen bu iki yıl içerisinde yüz binlerce kullanıcıya ulaşan Bitexen bu sayede yerli kripto para camiasının dev isimlerinden biri hale geldi.

Bitexen’in web sitesinden alınan bilgiye göre, Bitexen Dijital varlık alım satım platformunda yüzden fazla dijital varlık listelenmektedir. İstanbul Ticaret odasına kayıtlı Bitexen Teknoloji A.Ş. 5.000.000 Türk Lirası ödenmiş sermaye ile günümüzde hizmet vermektedir.

Bitexen Güvenilir Mi?

Bitexen Nedir? Bitexen Borsası Güvenilir mi? Türkiye’deki kripto para kullanıcılarının bitexen’e dair en çok merak ettikleri şeylerden bir tanesi Bitexen’in güvenilir olup olmadığı, bunun başlıca sebeplerinden birisi ise Bitexen’in bazı borsalara kıyasla çok daha fazla kullanıcı bilgisi istiyor oluşudur. Bitexen yönetim kurulu başkanı Kemal Cenk Erdem koin bültenle yaptığı yayın esnasında bu soruya değinip ve bazı soru işaretlerini gidermişti.

Bitexen olarak kuruldukları andan beri kimlik bilgisi topladıkları ve bunu aslında geleceği düşünerek adım atıklarını açıkladı. Bitexen platformunda gerekli tüm KYC standartlarını uyguluyor olmasının nedeni olarak potansiyel regülasyonları gösterdi. Kurulduğu zamandan beri izlediği katı politika sayesinde gelecekte herhangi bir yasal sorunların yaşanmamayı umut ediyor. Bu gibi politikaların benzerlerini global borsalarda görebiliriz.

Bitexen kripto para borsası platformuna kayıt işlemi esnasında kullanıcılarında geçerli belge talebinde bulunmaktadır. Yakın tarihlerde dünyaca ünlü siber güvenlik şirketi olan Kaspersky web uygulamasıyla beraber harici ağ altyapısının da testi ve denetimini başarıyla geçmiştir. Bitexen borsası her hangi bir siber tehdit ve saldırılara karşı direncini uluslararası bağımsız siber güvenlik şirketi tarafından denetlenerek onaylanmıştır.

Bitexen Hangi Dil Seçenekleri Sunmaktadır?

Bitexen kripto para borsası Türkçe ve İngilizce dil seçenekleri ile karşımıza çıkmaktadır.

Bitexen Yasal mı?

Bitexen Teknoloji A.Ş tarafından hayata geçirilen yasal bir kripto para platformu olarak hizmet vermektedir. Yasal regülasyonlara uygun bir şekilde kullanıcılarına hizmet veren, Türkiye’de ise bulunan bankalarla çalışmaktadır. Bitexen platformuna istenildiği kadar türk lirası yatırıp ve bitcoin dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimlerin alım-satım işlemi yapma imkanı sunmaktadır.

Bitexen Teknoloji A.Ş platformu tamamen yasaldır.

Bitexen’de kripto para çeşitliliği nasıldır? Bitexen Nedir? Bitexen Borsası Güvenilir mi?

Bitexen’deki mevcut coin çeşidi 119 adettir. Türkiye’de en fazla coin çeşidine sahip bir platform olarak faaliyet göstermektedir. İşlem çifti olarak ise 13.806’ya çıkartmıştır. Bitexen’in kendi kripto para birimi olan Exen Coin yani şu anki güncel ismiyle Exenpay ile de Bitexen üzerinden işlem görülmektedir.

Bitexen’de işlem yapılabilecek kripto para birimleri arasında popüler olan bazıları şöyledir:

  • Bitcoin
  • Ethereum
  • Litecoin
  • Exen coin
  • Dogecoin
  • Mana coin
  • Kolay ve anlaşılır bir arayüzü vardır. Emirlerin ve hesapların kontrolü oldukça basittir.
  • API desteği sunar. Bu sayede yatırımcılar isterse emirlerini kendileri gerçekleştirir, isterse de yazılan algoritmalarını onlar yerine işlem gerçekleştirmesini sağlar.
  • Kripto para varlıklarını en üst düzey güvenlik koruması ve kullanıcılarının verilerini güvende tutmasını sağlayan bir platformdur.
  • Borsanın kendine ait olan Exen coin ile ödemekte olan komisyon  ücretlerinde indirim fırsatları sağlamaktadır. Öreneğin 10 exen ve daha fazlasını cüzdanınızda bulundurduğunuz takdirde, komisyon oranının %10’u oranlarında haftalık ödemiş olduğu komisyonları geri iade etmektedir.

Bitexen Hakkında Yapılan Şikayet ve Yorum Konuları Nelerdir?

Türkiye’de en fazla şikayete sahip olan Bitexen kripto para borsası hakkında yapılan genel yorum ve şikayetleri incelediğimizde yatırımcıların muzdarip oldukları konular şu şekildedir;

*Yatırımcılardan istenen tüm belge ve evrakları temin etmelerine rağmen yatırımcı selfie onay aşamasında takılmaktadır. Selfie onay kodu alamayan yatırımcı para yatırma-çekme ve diğer işlemlerinde beklemede kalıyor.

*Yatırımcıların telefon numarası değişikliği ve yeni telefon numarası ile işlem yapabilme sıkıntıları bulunmaktadır.

Sonuç olarak; Yapılan bu yorumlardan anlıyoruz ki Bitexen kripto para borsası yatırımcısını işlem yaparken zor durumda bırakmakta işlem hızını yavaşlatmaktadır. Bu kripto para borsasında işlem yapmayı düşünen yatırımcılara tüm bu durumları göz önünde bulundurarak yatırım ve işlem yapmalarını tavsiye etmekteyiz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!