Blockchain için Şifrelemenin Önemi Nedir?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blockchain için Şifrelemenin Önemi Bir engelleme sisteminin güvenli çalışması için en önemli şey şifrelemedir. Bu ne anlama geliyor? Bu neden bu kadar önemli? Hikayemize gelin. Sorunun karmaşık olduğunu ve saklanmakla ilgili yanlış anlaşıldığını düşünüyorsunuz, değil mi? normal. Zor değil, ancak diğer herhangi bir sorun gibi, anlamak biraz çaba gerektiriyor.

Bu gizli bilgi neden bu kadar önemli? Gizleyerek, birçok kişiyle paylaştığınız bilgilerin gerçek ve eksiksiz olduğunu anlayabilirsiniz. Ama bu şimdi ne anlama geliyor? 1990’larda İnternet’in gelişiyle birlikte, her türlü dijital veri ve veri sıradan hale geldi ve bir yerden diğerine göndermeyi kolaylaştırdı. Bu harika çünkü verileri ucuza kopyalayıp dağıtabilirsiniz. Eğitim, araştırma ve geliştirme için değerli bir hediye. Ancak, dijital varlıkları çevrimiçi olarak aktarmaya çalışırken sorunlar yaşanıyor. Orijinal sahibin kim olduğunu bilmelisiniz, çünkü çok hızlı kopyalanmamalıdır. Örneğin, mal sahibi bu mülkü başkasına devretmek isterse.

Para- Dijital Para

Para başlangıçta nakit ve kağıt olarak tanımlandı, ancak 1960’larda ve 1970’lerde bilgisayarlarla iletişim başladığında, kurumlar arasında kullanılan elektronik bir para birimi haline geldi ve 1990’lardan beri İnternetin yaygınlaşmasıyla, insanlar arasındaki iletişim. ek olarak. Dijital para birimine dönüştü. Ancak, satın alımların kalitesini korumak için bir merkezi makamın (merkez bankası veya banka) fon sağlaması gerekir. Doğal olarak, parayı yönetmesi için birine güvenildiği varsayılır ki bu normaldir. Değilse, çok sayıda dijital öğe yaratabilirsiniz, bunun gerçekten size ait olduğunu nasıl anlarsınız, konuk sözlerine nasıl inanıyorsunuz? Ya biri birden fazla kopya çıkarır ve bunları sizinle birlikte gönderirse? Dolayısıyla kendini bu sorundan koruyan bankalar ve merkez kurumları var.

Satoshi Nakamoto Devrimi

Aynı zamanda, 1990’ların sonlarında, Satoshi Nakamoto dediğimiz bir adam, bu kurumun verdiği güveni motor tarafından bağlanmadan değiştiren bir sistem yaratmak için değişim teknolojisini ve gizlemeyi birleştirerek devrim yaptı. Bu devrim, bankalar ile diğer kurumlar ve işlemler arasındaki senet talebini neredeyse sıfıra indirdi. Bunun nedeni, her makinenin kendi bankası olmasıdır. Makinelerin büyük bankaların yerini nasıl alabileceğini öğrenmek istiyorsanız: Bankalar, banka hesaplarını ve kişisel işlemleri yönetir ve bir kişinin varlıkları birden fazla kişiye aktarmasını engeller. Bunu yaparken, verimli ve güvenilir çalışmayı sağlamak için iç organizasyon yapımız ve dış otoritemiz tarafından bize uygulanan kontrol ve yaptırımlara tabiyiz. Blockchain (örneğin, Bitcoin sistemi) tüm hesapları ve tüm işlemleri ifşa ederek bir kişinin iki kez para harcamasını engeller. İşlemler ve ölçümler halka açıktır, ancak kişisel bilgileriniz kişisel adınız gibidir. Yani Bitcoin bir kişiden diğerine gönderildiğinde, herkes bu miktarla gönderenin bakiyesinin azaldığını ve alıcının payının arttığını bilir. “Gözlerime” güvenmem gerekiyor.

Sonuç Olarak

Tekrar edelim: Para her zaman sıcak bir konudur, bu yüzden işte bir örnek. Sorun parayla sınırlı değil. Bu bir varlık olabilir. Noterde saklanan veriler, örneğin parmak izi. Mülküm veya başkalarının sahiplenemeyeceği şeyler dijital olarak saklanabilir ve istediğim zaman herhangi birine devredebilirim. Bu anonimlik sayesinde, önceki tüm hesap bakiyeleri ve havalelerin nasıl açıklanacağı tartışılırken hesap sahibi verileri gizli kalır. Blok zinciri dağıtılmış bir sistem üzerinde çalıştığından, şifreleme, blok zincirinin kaynağıdır.

Yani, bilgi binlerce farklı, ilişkili ancak bilinmeyen makinede. Dağıtılmış sistemlerin kontrolü olmadığından, bilgilerin doğru ve değiştirilmemiş olması çok önemlidir. Gizli sistem bunu sağlar. Diğer bir deyişle, gizlilik, blok zincirinizin herhangi bir yerinde herhangi bir bilgiyi güvenli bir şekilde saklamanıza olanak tanır. Kriptografi, teknoloji ve karmaşıklık gibi görünebilir, ancak senaryoyu iyi anlamak, günlük yaşamda uygun bir şekilde blockchain teknolojisinin nasıl kullanılacağına dair size birçok ipucu verebilir. Blockchain için Şifrelemenin Önemi makalemizi sizlere sunduk. Blockchain ile ilgili öğrenmek istediğiniz her şey Kripto Para kategorisinde mevcut.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!