Blockchain ve Metaverse İlişkisi

Blockchain ve Metaverse İlişkisi
Blockchain ve Metaverse İlişkisi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blockchain ve Metaverse İlişkisi

Teknolojinin gelişmesi ve yeni dünya düzenine geçiş ile birlikte en duyulan kavram; Metaverse. Nedir bu Metaverse? Metaverse fenomeni aslen Neil Stephenson’ın bilim kurgu romanı “Parazit”ten esinlenmiştir. 2020 yılının pandemi dönemi ile birlikte Metaverse konsepti oldukça sıcak bir dünya haline geldi. Şu anda kripto para birimlerinde bir ayı piyasası yaşıyor olsak da gelecekte bambaşka bir dünyanın bizi beklediğini biliyoruz. Pandemi sonrası insanların sosyal hayatlarını sürdürememesi sektörü daha da genişletti ve talebi artırdı. Dünyaca ünlü markaların da benimsediği bu yeni dünyada lansman, konser gibi birçok etkinlik gerçekleştiriliyor. Metaverse, sanal dünya ile sosyal dünyayı bütünleştiren bir uygulama olarak görülebilir. Kullanıcılar evrenin dışında bambaşka bir boyutta alışveriş yapabiliyor, hatta gerçek dünyadan farklı pek çok aktiviteye katılabiliyor. Aynı zamanda kripto para borsası hakkında merak ettiklerinize link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Blockchain ve Metaverse İlişkisi

Facebook ve Microsoft’un (dünyanın en büyük sosyal platformlarından biri) kullanımıyla birlikte, İnternet artık sadece vakit geçirmek için bir platform değil, artık ticari faaliyetlerin yürütüldüğü bir ortam haline geldi. Oluşan bu yeni gelir kapısı ile birlikte günden güne farklılıklarını göstererek gelişmekte olduğu söylenebilir. Farklı oyun platformlarında, kullanıcıların oyun oynayarak para kazanabilmeleri, Metaverse’deki en büyük izleyici kitlesi olan “oyun” endüstrisinin gelişimini de yönlendiriyor. Peki bu Metaverse her şeyi mümkün kılabilir mi? Hala gelişmekte olan bu sanal gerçeklik dünyası, dünya çapında faaliyet gösteren birçok şirketin de yoğun ilgi odağı. Oyun firmalarının geliştirmek için yoğun çaba sarf ettiği bu dünyada, araştırmalar hızlandırılsa da tam olarak gerçekleştiği söylenemez. Metaverse sayesinde insanlar sanal gerçeklik ya da artırılmış gerçeklik aracılığıyla tamamen dijital bir evrende yer alabilecekler.

 

Blockchain Teknolojisi Metaverse’nin Neresinde?

Blockchain ve Metaverse İlişkisi

Metaverse dünyasında insanlar oyunlar ya da farklı aktiviteler aracılığıyla dijital kimlikler oluşturabiliyor ve merkezi olmayan yönetim uygulamaları geliştirebiliyor. Tüm bu özellikleri ile birlikte blockchain teknolojisini güçlendirecektir. Bu ortamda kullanıcılar sosyalleşebilmekte ve farklı aktiviteler gerçekleştirebilmektedir. Bu noktada, sahiplik kanıtı dediğimiz güvenli bir aracıya ihtiyaç duyulmaktadır ve güvenli aktarımlar, kullanıcıların odaklandığı evrenin ötesindeki adımlardan biri olacaktır. Hala gelişmekte olan bu Metaverse dünyası için, daha fazla gelir elde etmek için oyun yapan ve oynayan birçok kullanıcı var. Burada hem eğlenip hem mantık kazanabilir hem de oynarken Metaverse Jetonları kazanabilirsiniz. En iyi örneklerden biri Axie Infinity’dir. Bunun dışında en popüler metaverse coinleri Decentraland ve The Sandbox diyebiliriz.

İşin özü, Metaverse ve diğer birçok alanın blockchain teknolojisinde farklılıkları olsa da gelecekte bizi bekleyen çok heyecan verici bir süreç var. Blockchain ve sanal gerçeklik dediğimiz Metaverse dünyasındaki benzer işlevlerin önümüzdeki birkaç dönemde yüksek oranda entegre olacağını biliyoruz.

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!